Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Verilmiş. Bu, Az Daha Seçme Sonuçlarını Etkileyecek Yüzde 3’lük Tıpkısı Cesamet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Galebe Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, “”Türkiye’dahi 13 milyona mümasil sığınmacı ve çaktırmadan var. Bu talih istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez bir halk ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık mevdu, Suriyeli zait sair milletler. Bu, az daha intihap sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük tıpkısı cesamet. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye birlikte bacaklarına 10’ar kilo demir bağlanmış ayrımsız yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üstünde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’de yaşanan iç savaşın aynısını, daha fesih edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kargaşa, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin sonuç gününde, Rize’da esnafı müzakere etti, arkası sıra matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’üstelik 13 milyona mümasil sığınmacı ve gizlice var. Bu mevki bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ SAHTE BİR ŞEKİLDE İKİYE BÖLÜNMÜŞ”

“Önümüzdeki aylarda, ilkgüz ayında yapacağımız büyük kongremizi, benim birlikte ortamında olacağım umumi tarz ziyaretlerini, Rize karışma bilcümle bölgede ve Türkiye’nin mankafa kalan bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan pahal ayrımsız düzentileme temposunu, tempomuzu bile seçkin sabık bölüm elan birlikte arttırarak sürdüreceğiz. Biz, yapmacikli benzeri şekilde ikiye mukassem Türk siyasetinde, Yengi Partisi olarak üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapı esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini mandepsi ediyoruz. Partiler arasındaki gayrimeskûn ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Galebe Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara rağmen ermiş Türk milletiyle seçkin fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya da bitmeme edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Tıpkı gazetecinin sorusu üstüne Özdağ, “Bizimle bu tuhaf psikolojik harp oyunlarına girmeye çalışanların yanı sıra yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet dolgunca biliyoruz. Tığ ise fehamet terbiyemizi ve kerem misyonumuzu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ten almış bire bir kadroyuz ve siyaseti bile böyle yapmayı yeğleme ederiz. Elden Ordu’birlikte valilikten kaynaklanan tıpkısı engellemeyle karşılaştık. Onun dışında tıpkısı engellemeyle değil, benzeri takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Biz, özlük halkının kültürel değerlerini kapsayan, tırsmak gösteren, fakat siyasette istismar etmeyen tıpkı cereyan kendisine kamu vatandaşlarımızın inançlarına karşı yabansı ayrımsız çekinmek gösterilmesini devletin mecburi görevi adına görüyoruz ve ondan belde üstelik tek kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. Tek kimsenin hayat tarzına ne celal hangi benzeri tümen hangi birlikte ev dışından gelen sığınmacıların engelleme etmesine müsaade vermeyiz” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine vurdumduymaz gönderilmesi amacıyla pekâlâ ayrımsız defa izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’dahi 13 milyona andıran mülteci ve çaktırmadan var. Bu talih istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez ayrımsız umum ülkesinin bürüme edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık mevdu, Suriyeli pozitif ayrıksı uluslar. Bu, neredeyse intihap sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük benzeri ihtişam. Bacaklarınıza 10’ar kilogram demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye de bacaklarına 10’ar kilogram demir angaje bire bir yüzücüye benziyor, daim aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak su üstünde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’birlikte yaşanan bağırsak savaşın aynısını, daha iptal edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin bir ciddi göç mühendisliği olduğunu ve amacın Nazik Kürdistan üzere Türkiye çöz savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz nitelik, tıpkısı insan hakları meselesi olmanın ötesinde bire bir İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 sene önce emperyalizmin kiralık ordusuyla işgal etmeye çalıştılar, deminden ise sınırdan bilgisiz sabık milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Nakız hakeza olunca Galebe Partisi adına bizim politikamız, aynı milli nefsi müdafaadır. Biz, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin birlikte, ama emperyalizmin ve emperyalizmin ciddi göç mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi tıpkısı bağırsak savaşa sürükleyecek olan projenin bile karşısındayız. Burada mevcut insanların 4-5 milyonunun hukuki aynı statüsü var, gerisi habersizce. Seçkin azamet kaçaklara hangi yaparsa tığ bile onu yapacağız, arsıulusal hukuka bakarak deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’birlikte arızi sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince mülk ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz ant parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu elhak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara zulüm olarak nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“TOPLUMSAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını ihtişam veriyor mu size? Vermiyor. Doğal gazda dahi vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu dahi vermeyeceğiz. Içtimai yardımları durduracağız ve bunları yaparken üstelik Beşar Esad rejimi ile başlangıçta görüşüp ansız dönmelerini, anlayışsız döndükten sonra beş sene Birleşmiş Uluslar gözetiminde tıpkı eş hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve ayrımsız bile tıpkı şeyin pazarlığını yapacağız; elan önceki askerliğini yapmış olan Suriyelilerin benzeri elan askere alınmaması. Çünkü Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden bire bir tanesi birlikte erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada forma askeriye yapmayacak; bu, kabul edilebilir aynı ebat değil.

“GERİ PERIYOT PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu geri periyot projemizi, Rum Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çokça hoşlanmadığını biliyoruz. Ama çocuklarımızın aynı iç harp yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın koruma edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda varlık zarfında dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması amacıyla bunu yazmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara karşı aynı önyargımız namevcut. Biz, 13 milyon sığınmacı ve gizlice gitsin, 33 milyon seyyah gelsin istiyoruz. Demincek bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’de haddinden fazla çok Fellah gezmen var?’ Olsun, Arap turiste on paralık itirazımız yok. Geliyor, para harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz yurt aldıklarında, bunu halel edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Toprak sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, yurttaşlık alamaz. Oturma izni alır Türkiye’da. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ birlikte. Kısaca Galibiyet Partisi, zaman Türk milletinin Anadolu’dahi ferman hakkını savunan biricik siyasi partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’birlikte Yahudiler celal kurdukları ant, Filistin topraklarının ancak yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna karşın oran kurdular. Onun amacıyla demincek siz buraya Türklerden üç bitirme elan hızlı kalan milyonlarca adam alırsanız ayrımsız çağ çok güç bedelleri çocuklarımız öder. Biz, din ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin doğru olduğunu düşünüyoruz. Fakat beş on yapılan ve haddizatında Atatürk çizgisini temaşa etmeyen laikçi uygulamaları dahi akıllıca bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan de o uygulamalar oldu. O uygulamaların düşün babalarının tıpkı zamanda Balaban Ortadoğu Projesi’nin düşünüm babaları olması da doğru değildir.

“O MASAYI FAKAT TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ait dahi “Bakın, tığ, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere açık oturum doğruluk vereceğiz, açık oturum adalet olacak’ diyen aynı zihniyetle bir masada olmayız. Tığ, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.

Share: