Beklenti Özdağ’ın “Telefonda küfürleştik” iddialarına Vekil Soylu’dan cevap: Amerikanın aparatıdır, faaliyetler çocuğudur

Van’üstelik gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nazır Soylu, Beklenti Özdağ’ın kendisi ile ilişkin ortaya attığı “Telefonda küfürleştik” sözlerine cevap verdi.

“BİZİM AĞZIMIZA SÖVME YAKIŞMAZ”

Hakeza benzeri durumun yaşanmadığını vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şayet meydandaysan gerçeklenmiş ki kazalarla yüz yüze kalırsın. “Bizim işimiz budur, bir nice yalanla, iftirayla, taciz ve tehditle karşı karşıya kalabiliriz. Bizim ağzımıza sövme yakışmaz, akilane de değil. Tığ çabucak ülkemizi irca etmek üzere çabalama sarf etmiyoruz, ati nesillere dahi bir misil başlamak durumundayız” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarının devamı şu şekilde:

“TELEVİZYONDA SÖYLEDİĞİM SÖZLERİ SÖYLEDİM”

“İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size üstelik. Geçen Mardin’e giderken aynı kanaat geldi, mesajda yıldırma var, taciz ve iftira var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu mesajlar şaibe değil mi evet… Sonra müşavere tonunu değiştirdi, ego da televizyonlarda, kamuoyunda peyda yerine söylediğim sözleri söyledim, apayrı tıpkısı bayram söylemedim, telefonu kapattım.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Yengi Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, Twitter hesabı üzerinden bire bir izah yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla küfürleştiklerini öne sürmüştü.

“YERİ VE ZAMANI SEN BELİRLE”

Özdağ, “Süleyman Soylu biraz geçmiş telefonda benim sana iftira attırma mesajı atmam üstüne senin başlattığın bire bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Haydi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. en son ben belirlediğim zaman kaçmıştın. Haydi görelim yüreğini yüz karacı.” demişti.Share: