Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Gelgel Balıkesir’de konuştu Açıklaması

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Alım, içtimai bölük projelerine ilişkin, “İnşallah 2023’ün ilk çeyreğinde bilcümle sözleşmelerimizi TOKİ Başkanlığımız marifetiyle imzalayacağız. Vatandaşlarımıza birlikte 2 sene içerisinde bayram verdiğimiz şekilde konutlarımızı bitirip etaplar halinde teslimini yapacağız.” dedi.

Gelgel, “Acun Habitat Haset” programı kapsamında geldiği Balıkesir’bile Zağnos Ciddi Camisi’nin etrafında yapılan mekân düzenlemesini inceledi.

Daha sonraları gazetecilere açıklama özne Çekicilik, “Dünya Yerleşme Haset” zımnında haddinden fazla güzel tıpkısı organizasyonla cümle dünyaya kanı verdiklerini söyledi.

Çekicilik, dünyanın bir nice ülkesinden yabancı misafirleri Balıkesir’da ağırladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu organizasyonun burada gerçekleştirilmesinde çokça nazik emeği olan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve muhterem eşleri, Emine Erdoğan hanımefendiye Zağnos Ağır Camisi’nin tezelden yanından şükranlarımızı iletiyoruz. Dünyanın 110 ülkesinden misafirlerimiz var. 3 gündür Balıkesir’üstelik yabanlık üzere insanlığın geleceği amacıyla bütün alay malay umum dünyaya mesajlar verdik. Toplantılar yaptık, fen insanlarımızı dinledik. Değirmi masa toplantıları etrafında gençlerimizin, akademisyenlerimizin marifet insanlarımızın olduğu toplantılarda hiç kimseyi ve hiçbir yeri geride tutmak anlayışıyla görüşlerimizi, fikirlerimizi, önerilerimizi SELIM Tümen’mizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapmış olduğu devrimleri anlattık. Ayrımsız kurum tablosuyla ülkemizin 20 yıldır mazlum coğrafyada birliğin, beraberliğin, huzurun devam etmesi hesabına yapmış olduğu projeleri bir bir paylaştık.”

“beher vatandaşımızı kucaklayacağız”

Balıkesir’e mevrut ecnebi misafirlerin Türkiye’nin duruşunu takdirle karşıladığını anlatan Çekicilik, “İnsanlığın ve ortak evimiz dünyanın geleceğini inşallah bilcümle alay malay kurtaracağız. İklim değişikliğiyle uğraş edeceğiz. Vatandaşlarımıza değer mesafede duracağız. her bir vatandaşımızı kucaklayacağız ve onların gönlüne çekmek vasıtasıyla bütün hizmetlerimizi 81 ilimize 780 bin metrekare vatan toprağına götürmeye bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Gelgel, DOĞRU Fırka hükümetlerinin serencam 20 yıldaki yatırımlarına değinerek, Balıkesir’e bile bu sürede 24 milyar teklik envestisman yapıldığını vurguladı.

Balıkesir’e 9 budun bahçesinin kazandırdıklarını dile getiren Çekicilik, “9 ulus bahçesinin ikisini açılışa amade ağıl getirdik. Yapımı devam edenler var. Balıkesir’in o güzelliğine, güzellik katacak adımları atmaya bitmeme ediyoruz.” dedi.

Alım, 100 bin içtimai basamak projesi kapsamında 5 değişik projede 3 bin 600 toplumsal konutun yapımının bitmeme ettiğini tabir ederek, şöyle bitmeme etti:

“Mugayeret cephesinden ‘bu işler nasıl yapılacak’ diye niteleyerek soranlara Balıkesir’e eş, Bundan 20 yıl öncedir bu sosyal konutlar elbette yapılmış vatandaşına nasıl teyit edilmiş, görürsünüz. 100 bin içtimai basamak kapsamında dahi 3 bin 600 konutumuzu, hem merkezde hem da ilçelerimizde inşasını bitmeme ettiriyoruz. Yeniden Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Cumhuriyet tarihimizin yer iri içtimai göz projesi kapsamında de Balıkesir’e bilcümle 3 bin 975 konut kazandırıyoruz. Hem eşkal hem da ihtiyacı olan cemi ilçelerimizde bu konutların inşasını inşallah arz kısa sürede içerisinde başlayacağız. İki sene içerisinde de vatandaşlarımıza doğrulama edeceğiz.”

Balıkesir’e yapılan yatırımlar

Balıkesir’e 4 bin konutluk arsa tahsisi yapılacağını tamlayan Çalım, düz düzenlemesi konusuna da haddinden fazla ehemmiyet verdiklerini anlattı.

Hava, 45 ilde düz projelerini yürüttüklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Buraya geldiğimizde bundan tahminî iki yıl öncesinde Zağnos Gösterişli Camisi’ni gezdiğimizde Balıkesir’imize yakışacak haddinden fazla daha iyice tıpkısı projeyi bize sundular. Tığ birlikte bu kapsamda bu projenin içerisine aldık ve aha bugün üstelik geliyoruz, gururla, onurla bu yıldızlı vatandaşlarımızla dostça ediyoruz. Osmanlı eseri, yadigarımız, çocuklarımıza hayat bırakacağımız Zağnos Ciddi Camisi’nin etrafında çok muhteşem bir düz düzenlemesi yaptık.”

Icra Vekili Alım, Balıkesir’e yapılan özge yatırımları dahi anlatarak, “Balıkesir merkezde Milli Kuvvetler Caddesi ve Ali Bilgi Meydanı ‘Sokak Sağlıklaştırma’ çalışmalarının da ihalesini büyükşehir belediyemiz yaptı. Biz de oraya lüzumlu hibe, icap cesaret, icap beceri destek isnat etmek aracılığıyla bu projeyi da Balıkesir’imize kazandıracağız.” dedi.

“Milletimize bakım götürüyoruz”

Vekil Misyon Hava, Ayvalık’taki Sarımsaklı Plajı’na üstelik değinerek, “Buranın güzelliğine hiçbir şekilde uymazlık vermeyecek, tek şekilde betonlaşmanın olmadığı, vatandaşlarımızın park yeri ihtiyacının giderileceği, gene sahildeki o kumların üstünde ahşap ünitelerle günce ihtiyaçlarını vatandaşlarımızın karşılayacağı çok mefret ayrımsız düzenlemeyi Ayvalık’a, Sarımsaklı’ya kazandıracağız. Bu kapsamdaki çalışmamıza dahi hem atıfet hem de itimat desteği veriyoruz. Bu noktada dahi inşallah Sarımsaklı bugünkü halinden çok elan güzelce kuzuluk gelecek ve orada vatandaşlarımızı arz adamakıllı haliyle ağırlıyor olacak.” ifadelerini kullandı.

Nazır Kurum, 25 Ekim’da 17 ilde 5 bin konutun temelini atacaklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Akabinde da etaplar halinde toplumsal konutlarımızın temellerini atmaya devam edeceğiz. İnşallah 2023’ün geçmiş çeyreğinde bütün sözleşmelerimizi TOKİ Başkanlığımız yoluyla imzalayacağız. Vatandaşlarımıza de 2 sene içerisinde söz verdiğimiz şekilde konutlarımızı bitirip etaplar halinde teslimini yapacağız. Şunu da kesin nakletmek gerekirse önümüzdeki seçimle ilgilendiren aynı kaygımız bulunmayan ama şu kaygımız var. Geleceğimizi gönül edeceğimiz gençlerimize henüz iyi ayrımsız ati en kaygısı var. Bu kaygıyla çalışıyoruz. Bu kaygıyla üretiyoruz. Muhalefetin bu noktada ne dediği hiç koskocaman değil. Tığ işimize bakıyoruz. Milletimize bakım götürüyoruz. Eser yapıyoruz, kitap siyaseti yapıyoruz ve bu anlayıştan de hiçbir ant uzaklaşmayacağız.”

Nazır Kurum’a Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, YANLIŞSIZ Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Pakize Bahtiyar Aydemir, Çetince Subaşı, Adaletli Polat ve Mustafa Canbey ile Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz dahi zevcelik etti.Share: