Beşiktaş ve Galatasaray arasında transfer yarışı!

Duruluk Para Aktarımı döneminde Standard Liege’den Kasımpaşa’ya kiralık kendisine mevrut Muleka, Süper Lig’birlikte adeta fırtınalar estirirken bodur sürede yeryüzü çalışkan atılım oyuncuları arasında girdi.

17 gole doğrudan ulama yaptı

Kasımpaşa formasıyla Süper Lig’dahi 14 maça çıkan Kongolu golcü, 12 gol atıp 5 üstelik asist yaparak tahammülfersa tıpkı başarım ortaya koydu.

İstanbul ekibinde güdük sürede gösterdiği etken performansla adından saraka ettiren 22 yaşındaki santrafor, Türkiye’de 4 büyüklerin radarına girerken Avrupa’dan da taliplerinin olduğu tez edildi.

Daha resmi ayrımsız açılama gelmedi

Etken performansı sonrası oyuncunun bonservisini almak isteyen Kasımpaşa harekete geçe henüz resmi ayrımsız konvansiyon olmadı. 

Başarılı futbolcunun menajerliğini eden Jean- Willy Ngoma, geçtiğimiz günlerde oyuncunun geleceği karşı açıklamalarda bulunurken Türkiye’den bir nice talibinin olduğunu belirtmiş “Kiralık yerine Kasımpaşa’ya katılması başına gelebilecek sunma ongun şeydi. Şu anda Jackson mutlu ve bunu sahaya yansıtıyor. Bu mevsim yumruk dönemler geçirdi amma onu gülümserken dercetmek pir. Türkiye’deki balaban kulüpler onu izlem ediyor. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor. Ortadoğu ülkelerinden da ilişki var amma şu anda en koskocaman molekül Jackson’ın eğlenmeye bitmeme etmesi.” sözleriyle Muleka’nın 4 büyük takımın radarında olduğunu kaydetmişti.

Belçika’dan Galatasaray iddiası

Kasımpaşa’nın beraberinde Beşiktaş’ın birlikte iştahlı olduğu Muleka amacıyla Belçika basınından Galatasaray iddiası de geldi. 

Belçika basınında çıkan haberde, Muleka’nın Standart Liege’birlikte durmak istemediği belirtilirken Galatasaray’ın Kongolu golcüyle ilgilendiği kaydedildi.

Standard Liege’in Muleka’yı satması durumunda, oyuncunun bonservisi için 5 milyon Euro beklentisinin olduğu kaydedilirken ati sezon Belçika’dan ayrılmasına kesme gözüyle bakıldığı tabir edildi.

Resmi öneri iddiası

Galatasaray’ın ilgisinin olduğu iddiaları ortaya atılırken Beşiktaş’ın oyuncu amacıyla teklifte bulunduğu belirtildi.

Burnley’nin Hollandalı golcüsü Wout Weghorst ile tafsilatlı süredir görüşmeler gerçekleştiren fakat elan açık bire bir cevap alamayan Beşiktaş’ın Muluka için teklifte bulunduğu kaydedildi.

TRT Spor’un haberine göre, Valerian Ismael’in olumlu raporu doğrultusunda Jackson Muleka amacıyla Standard Liege ile resmi görüşmelere başlayan Beşiktaş, topçu üzere 2 milyon Euro’luk teklifte bulundu.

Galatasaray yıpranmamış başkanını seçti: Dursun Özbek

Galatasaray’dahi başkan adayları çalışmalara devam ediyor

Beşiktaş’ın gözdesinden izah geldi

 

Share: