Bilecik’e Munsap ve Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırı Merkezi kurulacak

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Uç ve Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırma Merkezi kurulacağı bildirildi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Müesses (YÖK) Başkanlığınca Kavşak ve Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırı Merkezinin kurulmasının akıllıca görüldüğünü duyurdu.

Kurulacak merkezde, uç ve diş sağlığı ile ilgilendiren fakültede, enstitü ve yüksekokulların lisans, lisansüstü, doktora ve eksperlik öğrencilerine kılgılı eğitim ve öğretim imkan sağlayacağını nâkil Rektör Beydemir, şunları kaydetti:

“Amacımız, kenar ve diş sağlığı eğitiminin bilcümle alanlarında repertuvar kazanmış esenlik personeli katmak, tedrisat elemanları ile öğrencilere ilmî araştırı yapma koşullarını hazırlayarak onların kendilerini geliştirmelerine ve bilime katkılarını uydurmak. Çağın gereklilikleri doğrultusunda ihtiyaç ve beklentilere akla yatkın, sökel haklarına hürmetkâr, nitelikli ve modern bir kişileştirme ve tedavi hizmeti sunmaktır. dişçi ve eksper dişçi yetiştirilmesine ulama keşfetmek gibi esas çalışmaların birlikte toplumun uç ve diş sağlığı konusundaki bilgi, davranış ve eksikliklerini tayin edilerek, bunların giderilmesine yönelik projeler geliştirilecek. Üniversitemizin günden güne büyümesi ve gelişmesi yerine yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçları bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Kuracağımız Munsap ve Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırma Merkezi sadece üniversitemizdeki yetişek talim faaliyetlerine değil, ilimiz ve bölgemizdeki esenlik çalışmalarına de dayanak ve olanak hazırlayacaktır.”

Share: