Bingöl haberi | Balıkesir Güre İş İnsanları Derneği ile Balıkesir Ticaret Odasından dinç istihdamını tezyit etmek için işbirliği

Balıkesir Zihayat İş İnsanları Derneği ve Balıkesir Tecim Odası işbirliğinde yürütülecek ve genç istihdamının artırılması üzerine kurgulanan proje amacıyla Balıkesir Valiliği’nde antant imzalandı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan 2022 Proje Destek Programı kapsamında Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği tarafından verilen “Aydınlık Gailesiz, Aydınlanmış Ati” isimli proje bindi almaya türe kazandı.

İmza törenine katılan Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey burada yaptığı konuşmada “Gençlerimiz için değme alanda çalışmaya, cahillik projelerini desteklemeye devam ediyoruz. Bu anlamda Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği’nin hazırladığı bu projeyi çokça anlamlı buluyoruz. Projenin desteklenmesi amacıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşmüştük. Sağolsun sayın bakanımız bizi kırmayarak projeye müstelzim desteği sağladı. Bu hususta kendilerine teşekkür ediyorum. Elan geçmiş bile benzer projelerle cahillik alanında liyakatli çalışmalar yürüten Balıkesir Güre İş İnsanları Derneği Başkanı Emrah Bilcanlı kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum. SELIM Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gençliğimiz üzere çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Tendürüst İş İnsanları Derneği Başkanı Emrah Bilcanlı da şunları tabir etti:

“Topluluk olarak gailesiz iş insanlarımızla ilişik çalışmaların yanı sıra gençlerimiz ile ilgilendiren de icraat yürütüyoruz. Bu noktada hazırladığımız Entelektüel Canlı, Ziyalı Gelecek Projemizi destekleyerek İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile mülaki Milletvekilimiz Mustafa Canbey’e teşekkürlerimizi sunar, Balıkesirimiz hesabına körpe olmasını dileriz.”

Share: