BİTLİS’TE 220 KIZ ÖĞRENCİ, ‘GENÇLİK KAMPI’ İÇİN HATAY’A UĞURLANDI

BİTLİS Ermiş Üniversitesi’nde okuyan 220 kız mektepli, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen ‘Deneyimsizlik Kampları’ projesi kapsamında, bir haftalık yolculuk üzere Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Uluçınar Kampı’na uğurlandı.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı himayesinde planlı ‘Gençlik kampları’ projesi kapsamında, Bitlis Aziz Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde okuyan 220 kız mektepli, Hatay’a götürüldü. İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü’ne sadık Deneyimsizlik Merkezi uğrunda tıpkısı araya mevrut öğrencileri, Deneyimsizlik Merkezi Müdürü Ahmet Yalın Kılıç, Kızılay Bitlis Büro Başkanı Şanlı Cengiz ve aileleri uğurladı. Otobüslere binen öğrencilerin, az çok heyecanlı oldukları gözlendi. Kızılay Bitlis Idarehane Başkanı Cengiz, 24-30 Eylül tarihlerinde planlı gezi kampı ile Bitlis’ten 220 üniversiteli öğrenciyi Hatay’ın Arsuz ilçesine kapalı Uluçınar Kampı’na uğurladıklarını belirterek, Dinlenme Kampı üzere uğurladığımız öğrencilere Kızılay Bitlis Şubesi görevlileri da zevcelik ediyor. Dinlenme Kampı süresince öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek. Bunun beraberinde, dinlenme kampı alanında deniz ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz kamp liderlerinin hazırladığı tıpkı programa zevcelik edecek. dedi.

‘BU GEZİ İLE FARKLI KÜLTÜRLERLE TANIŞACAĞIZ’

Bitlis Eren Üniversitesi Toplumsal Hizmet Bölümü 4’ncü dershane öğrencisi Naile Mücevher ise, hakeza bir geziye katıldığı üzere mutlu olduğunu tabir ederek, Bu yolculuk ile farklı insanlar, farklı kültürlerle tanışacağım. Orada değişik etkinlikler olacak. Orada öz sorunlarımızı tartışacağız. Bereketli ayrımsız gezi olacağını beklenti ediyorum. diyerek konuştu.Share: