Bodrum Belediyesi Saha Çözüm Ekibi, Fariza Başında

Bodrum Belediyesi vasıtasıyla ilçede başlatılan “Vadi Çözüm Hareketi” kapsamında vatandaşları konuşma fail ekipler, mayıs ayından bu yana 6 bin 714 emanet ile görüştü. Taleplerin yüzdelik 82’si, aplikasyon ile güdük sürede çözüme kavuşturuldu.

Bodrum Belediyesi Basın Iz ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kayran Hal Hareketi ekibi, vatandaşlara belediyenin projelerini inandırmak, arzu ve önerileri yerinde dinlemek ve sorunların hızlıca çözüme kavuşmasını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Mayıs ayından bu yana ziyaretler gerçekleştiren ekipler, ayak halkının murat ve sorunları dinleyip, sakat ya dahi nemli bakımı ihtiyacı olan vatandaşlar üzerine de veriler topluyor. Kerte halkının işi-aylakçılık durumu, yavru sayısı kabil veriler dahi toplanarak rüçhan ihtiyaçlar tayin ediliyor. Taleplerin çözüme kavuşturulması için raporlamalar, belediyenin ilgili birimlerine gönderiliyor. Ayrıca belediye dışındaki kurumların cadde ve sokaklarda başlattığı icraat hakkında dahi vatandaşlardan alınan talepler, ilişik kurumlara iletiliyor.

Şimdiye büyüklüğünde Bitez, Turgutreis, Bahçelievler, Yahşi, Müsgebi, Gümüşlük, Koyunbaba, Akçaalan ve Karabağ mahallerinde ziyaretler gerçekleştiren ekipler, hanelerin birlikte gelişim yerlerine da anbean talepleri alıyor.

Saha Hal ekipleri, şu asıl büyüklüğünde 3 bin 78 haneyi ziyaret ederken, 6 bin 714 can ile bile görüştü. Ekipler aracılığıyla taleplerin yüzdelik 82’si çözüme kavuşturuldu. Antrparantez 253 hanede mevcut dezavantajlı bireylerin özel ihtiyaçları üstelik karşılandı.

Sahada çalışmalarını durumunda inceleyici ve belli periyotlarda gerçekleştirdiği el buluşmalarında vatandaşlarla tıpkısı araya mevrut Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Vatandaşlarımızın kâm ve önerilerini kulaktan çözüm üretmeye devam ediyoruz. Düzlük Çözüm Hareketi Projesi kapsamında alanında ehlivukuf, zinde ve zinde ekibimizle tamlık mahallelerimizde halkla bütünleşiyoruz” diyerek konuştu.

Share: