Bodrum Şehremini Aras’ın Saha Ziyaretleri ve Halk Buluşmaları Bitmeme Ediyor

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, vadi ziyaretlerine ve ahali buluşmalarına devam ediyor.

Komutan Aras, Mahalle Muhtarı Zeki Nasip, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, başkan yardımcıları ve ilişik ünite müdürleri ile gelişigüzel Gümüşlük Mahallesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında periferi şeridi boyunca işletmeleri dolaşarak işletme sahipleri ve çalışanlarına dolgunca dileklerde bulundu. Vatandaşlardan ve işletmecilerden gelen talep ve şikayetleri dikkatle dinleyen Komutan Aras, zül edilen konular ve icraat için brifing yaptı.

Gümüşlük ziyaretini el işi stantlarının bulunduğu sokaktaki vatandaşlarla bile arkadaşça ederek bütünleyen Başkan Aras, Koyunbaba Mahallesi Ayırma Halk Plajı’nda düzenlenen Umum Buluşmasını vatandaşların ağırbaşlı katılımıyla gerçekleştirdi. Komutan Ahmet Aras’ın brifing konuşmasıyla başlayan toplantıya, Koyunbaba Mahalle Muhtarı Yılmaz Çinçik, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, başkan yardımcıları, ilgili vahit müdürleri ile Aydem, MUSKİ ve bölgede altyapı çalışmalarını tay tay arabası firmanın yetkilileri katıldı.

“YARINLAR AÇISINDAN İKAMETGAH ÖNEMLİ”

Bodrum sakinlerinin ikametgahlarını Bodrum’a almalarının öneminden ve getirilerinden bahseden Başkan Aras, “Bu yatırımlar açısından önemli. Tamamen nüfusa dayalı yatırım ve İller Bankası yardımı geliyor. Şu anda 187 bin 400 olan resmi nüfusumuza gereğince tahminî sabit yaz şita 450 bin nüfusa bakım ediyoruz. Bu konuda gittiğim gelişigüzel mahallede serzenişte bulunuyorum. Yılın nazik çoğunluğunu Bodrum’da geçiriyorsanız birinci ikametinizi Bodrum’a almaya ihtiyaç var. Vakit Kaybetmeden şehremaneti amacıyla değil, bire bir zamanda hekim, kolluk kuvveti, hoca kabil ihtiyaçların karşılanması üzere dahi mehabetli” dedi.

“BU, YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA İÇİN ÇOKÇA HAKSIZ BİR DURUM”

Bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen enfrastrüktür, lağım döşemi ve tasfiye tesisi çalışmalarının sürdüğünü tamlayan Başkan Aras, şöyle bitmeme etti:

“Bölgede yapılan ümran planlarına göre aslında Bodrum’un nüfusu 325 bin kendisine öngörülmüş. Yapılaşmalar ona bakarak planlanırken enfrastrüktür maalesef ayrımsız oranda gelememiş. İşte deminden, 2022 yılında, dünyanın feza çağından dijitalleşmeden bahsettiği tıpkı çağda hala foseptikle, vidanjörle, elektriksizlikle ve susuzlukla uğraş ediyoruz. Bu yaşadığımız coğrafya için haddinden fazla nahak aynı ebat. Bu coğrafyanın haddinden fazla önceden bu türlü sorunlarını bitirmesi lazımdı. Şu anda çektiğimiz mecmu sıkıntıların altında bu yatıyor. 2019 yılının son teşrin ayından itibaren bu bölgenin kanalizasyon çalışmaları başladı. Bu çalışmaları 450 bin nüfusa nail tıpkısı düzlük yerine yaz kış ayrımı yaparak tamamlayamayız. Burada yapılan bire bir aksiyon var, ihmal değil.  Bunlarla ait Aydem ve MUSKİ ile koordineli çalışıyoruz. Onların çalışmaları bitirdiği çıkmaz ve caddelerde sefer ve kaldırım çalışmalarını tamamlıyoruz. Direkler kalksın, kanalizasyon çalışmaları bitsin tığ da üstyapımızı yapabilelim. Yoksa yaptığımız rastgele türlü çalışma bire bir ahir kamer gübür olacak. Çünkü tıpkı sonraki kamer gene kazılma durumları olacak.”

Şirketle, MUSKİ’yle, Aydem’le yapılan çalışmaların üstüne Bodrum Belediyesi namına onların bitirdiği sokak ve caddeleri yapmak üzere münakasa yaptıklarını belirten Başbuğ Aras, “Bu işlerden andıran benzeri zamanda kurtulacağız. 2023 Mart’ta Turgutreis İleri Biyolojik Atık Akarsu Tasfiye tesisi bitiyor. Daha sonra bitmeme fail Terakki Merkezi çalışmaları var, onlar tamamlanacak. 2023 yılının sonuna kadar umuyorum kim birçok içtima çalışmalarını ve yollarını halletmiş olacağız” dedi.

Komutan Aras, bölgede kâin ahali plajlarının henüz mebzul konuma getirileceğini ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda belediye kafelerin bakım vermeye başlayacağını bile söylerken, derinti sonunda Halk Buluşması’na katılım gösteren vatandaşlardan mevrut soruları yanıtladı.Share: