Bodrum’daki okullarda ihtiyaçlar gideriliyor

Bodrum Belediyesi, eğitim-tedrisat başlangıcı öncesinde okullarda tespit edilen ihtiyaçların giderilmesi yönünde çalışmalarını muttasıl sürdürüyor. İlçe genelindeki okullar için bu dönemde 3,5 milyon TL masraf yapıldı.

Bodrum Uray Başbuğ Yardımcıları Ummahan Daraç ve Tayfun Yılmayan, Matbuat Im ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleriyle eskimemiş terbiye öğretim yılı öncesinde okulları ülfet ederek gerekseme ve talepler hakkında idarecilerden hikmet alıyor.

2022-2023 eğitim-tedris yılı açılışı öncesinde ilçedeki okullarda idarecilerle bire bir araya mevrut Uray Başkan Yardımcıları Ummahan Sınırlı ile Tayfun Yılmaz yarımada genelindeki okullara ziyaretler gerçekleştirdi. Yılmayan, Güvercinlik ve Karaova bölgesindeki okullara ziyaretler yaparken Elverişsiz ise Bodrum minval özellikle tutmak amacıyla farklı mahallelerdeki okullarda görüşmeler yaptı. Uray komutan yardımcıları tarafından yapılan ziyaretlerde meslek müdürleri ve yöneticileriyle görüşülerek uray imkanları dahilinde olan ümit ve talepler alındı.

Ziyaretlerde ağaç budama, belde temizliği, bank ve okus pokus yapımı, kırtasiye, badana, boya, Atatürk köşesi, Türk bayrağı, çocuk parkı, bostan bankı ve hizmetli personel desteği kabil konularda taleplerin olduğu görülürken Halkla İlişkiler Bürosu ekipleri ivedi hal bekleyen durumları ilgilendiren birimlere ileterek hal sürecini başlattı.

Bodrum Belediyesi Katışıksızlık İşleri Müdürlüğü’nün Bodrum genelinde verdiği hizmetler selis sürerken izlence dahilinde ve okullardan mevrut talepler doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Aynı taraftan eksikliklerin derhâl giderilmesi yönünde icraat yürütülürken aynı taraftan de okulların temizliği yapılıyor. Sililik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Umurça Mahallesi’nde yapımı yeni biten Umurça Ömer Atak İlkokulu’nun temizliği gerçekleştirildi. 2022-2023 yetişek talim yılında hizmet vermeye başlayacak okulun temizliği, Kovanlık İşleri şefliğine ilişkin 19 personel ile gerçekleşti. Okul binasının çöz ve dış temizliği yapıldı.

Bodrum Belediyesi’nin eğitime ve eğitimciye verdiği değeri ve bu yönde hayata geçirilen projeleri takdirle karşıladıklarını tamlayan okul idarecileri, Şehremini Ahmet Aras’a ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkürname etti. – MUĞLA

Share: