Bülent Tezcan: “Söke İşkur Müdürü, Doğru Fırka Mkyk Üyesi Seda Sarıbaş ve Selim Partili İlçe Başkanı ve Heyetini Tören Düzeni Düzeyinde Karşılamadığı İçin…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Görgülü’ın Söke ilçesinde İŞKUR İlçe Müdürü Zaman Fırat’ın AKP Hat Değişmeyen Yönetim Kurulu üyesi Ses Sarıbaş ile AKP Söke İlçe Başkanlığı heyetini, “tören düzeni düzeyinde” karşılamadığı için Okumuş İŞKUR İl Müdürlüğü’nde görevlendirildiğini açıkladı. Tezcan yaşananları, “Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan DOĞRU Partili siyasetçileri diye niteleyerek adete müdürün odasına hışımla girip, müdürün odasını basarcasına hakaret ve yıldırma ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye niteleyerek” sözleriyle aktardı. Tezcan, “DOĞRU Partililer, siz bürokrasiyi özlük kapıkulunuz kadar görmeye alışkın olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışmış olabilirsiniz. Siz devleti malınız gibi görmeye alışmış olabilirsiniz. Amma biz buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Arlı, yurtsever bürokratları de buna alıştıramayacaksınız” tepkisini gösterdi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcsı ve Aydın Mebus Bülent Tezcan, TBMM’bile matbuat toplantısı düzenledi. Intihap bölgesi Münevver’de yaşanan bir olayı nâkil Tezcan, şunları söyledi:

“RUZ FIRAT…: Bugün iki tahribat ile ait izah yapacağım. Birisi heybet tahribatı; başkası birlikte mekân tahribatı.

Zaman Fırat… Münevver Söke ilçesi İŞKUR Ofis Müdürü… 26 Ilkgüz günü Işıklı İŞKUR İl Müdürlüğü’nün bire bir yazısıyla kızağa makbuz. Söke Büro Müdürlüğü’nden İl Müdürlüğü emrine çekildi. İlk bakışta alışılagelen ayrımsız aplikasyon gibi düşünülebilir. Amma olayın arka planına baktığınızda devletteki lime lime çürümeyi görebiliyorsunuz. Parti devleti uygulamasının ve SELIM Öğür’nin ihtişam partisi olduğunun, devletin çürüdüğünün, bürokrasinin elbet bire bir yıldırma altında olduğunun değme aşamasını azrail ve vicdanları sızlatan tıpkısı şekilde görebilmeniz, izleyebilmeniz gibi.

TÖREN DÜZENI DÜZENİ İLE KARŞILAMASI İSTENİYOR: Olay hangi? Ruz Fırat şube müdürü, DÜRÜST Tümen’nin kurumlardan mesul tıpkı ilçe yöneticisi, görevlisi büro müdürünü arıyor. Diyor kim ‘Sizi Dalan Değişmeyen Yönetim Kurulu üyemiz ile ziyarete geleceğiz, heyetle.’ Randevulaşılıyor, ‘Saat 10.00’dahi buyurun gelin’ deniliyor. Tamam, randevulaşılan 16 Ilkgüz tarihinde, ‘buyrun gelin’ dediklerinde ki gelecek? Çarkıt SELIM Öğür Işıklı İl Kadın Kolları Başkanı, demincek da Biçim Değişmeyen Umumi Heyet Üyesi Ses Sarıbaş. Birlikte DOĞRU Fırka Söke İlçe Başkanı, Bilgisizlik Kolları Başkanı ve SELIM Partili gök bilimi. Başmuallim bey, üçüncü katta bulunduğu odada farklı görevlilerle benzeri güruh halinde.

Kızağa alınma sebebi: Büro Müdürü Zaman Fırat, DÜRÜST Öğür heyetini üçüncü kattan inip kapıda tören düzeni düzeni ile neden karşılamadı? Arasında bir saylav, izzet görevlisi, vali, ilbay yardımcısı, nazır bulunmayan. Protokol listesinde saha düzlük birisi yok amma büro müdüründen SELIM Parti Tarz Değişmeyen Umumi Heyet üyesi ile SELIM Öğür İlçe Başkanı ve heyetini üçüncü kattan antre katına inip kapıda görevlileri ve protokol düzenine göre dizip tören düzeni düzeni ile karşılaması isteniyor.

AKP MKYK ÜYESİNDEN VE AKP’Lİ İLÇE BAŞKANINDAN DEFO DİLEYECEK, NİYE?: Devletin bürokratı olduğunun bilincinde olan tümen bürokratı olmayan idarehane müdürü bulunduğu katta bekliyor, inmiyor aşağıya. Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan DÜRÜST Partili siyasetçileri diye niteleyerek adete müdürün odasına hışımla girip müdürün odasını basarcasına hakaret ve tehdit ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye. Randevu 16 Eylül 2022 tarihi. Methal katta tören düzeni karşılaması isteniyor. Bu yapılmayınca kolaylıkla akabinde Münevver İŞKUR İl Müdürü devreye giriyor. İŞKUR İl Müdürü, idarehane müdürünü telefon ile arıyor ve diyor kim ‘Özür dileyeceksin.’ Kimden? SELIM Parti Gestalt Karar Umumi Heyet üyesinden ve DÜRÜST Partili ilçe başkanından defo dileyecek. Niçin? Protokolde karşılamadın diyerek.

‘SAYIN MÜDÜRÜN, PROTOKOL DÜZEYİ DEĞİL BU’ DİYOR: Idarehane müdürü diyor ki diyar müdürüne ‘Sayın müdürüm, tören düzeni düzeni bu değil. Ben bire bir siyasal partiyi Merkez Değişmeyen Umumi Heyet üyesini kapıda karşılayamam. Karşılarsam protokol düzeni kuramam. Bununla ait görevlileri kapıya dizemem. Karşılarsam suç işlemiş olurum.’ Bakın daha mail zamanda Tunceli Çemişgezek’te bunun aynı örneği görüldü. Hatırlatıyor bunu ülke müdürüne. Çemişgezek’te garnizonda bu istikbal zımnında soruşturma başlatıldı. ‘Hayır karşılayacaksın, karşılamazsan kusur dileyeceksin.’

BASKIYI GÖREBİLİR MUSUNUZ?: Bürokrasinin düştüğü açmazı ve durumu görebiliyor musunuz? Ayrımsız fırka yöneticisini üçüncü kattan kapıya gidip karşılamadan diyerek, aynı ofis müdürünün cesamet protokolünü layıkıyla uyguladığı üzere karşılaştığı baskıyı görebiliyor musunuz? İşin henüz aheste yanı, ülke müdürü, ‘Ara kusur dile’ derken bir apayrı molekül elan söylüyor. ‘Moralim bozuktu, eşimle çarpışma ettim, ailevi sorunlarım vardı birlikte kendini affettir.’

Ego el müdürü ile konuştum. Bütün bu süreci anlattı… Bölüm müdürü bunu de akseptans etmiyor. Akseptans etmeyince kendisine 21 Eylül tarihinde, İŞKUR İl Müdürü benzeri uyarma yazısı gönderiyor. Ihtar yazısında deniyor kim ‘Seninle ilgili değişik şikayetler alınıyor.’ Ne şikayet olduğu muhtemelen değil amma şikayetin ne olduğunu bütün çok bol biliyor. Şikayet SELIM Partili kabilinden davranan tıpkı kırtasiyeci olmaması. SELIM Öğür’nin buyruk ve talimatlarına bakarak değil, mehabet bürokrasisinin gereğine bakarak akım etmesi. ve peşi sıra 5 dolaşma sonradan üstelik devlet müdürü emriyle mülk emrine alınıyor. Çokça enteresan, hakkında muhtelif şikayetler var denen İŞKUR Söke Müdürü, namına bu yazıyı gönderen diyar müdüründen elan yüksek takat sınırı notuna cemaat…

ÇEMİŞGEZEK’TE SELIM PARTİ İL BAŞKANI ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI: Bunun aynı örneklerini daha evvel başka yerlerde gördük. Tunceli ilinde Çemişgezek Gedikler Karakolu’nda AK Öğür İl Başkanı askeri törenle karşılanıyor. Askeri törenle diyar başkanına amade ana kara askerler diziliyor. Askeri törenle karşılanıyor. Bire Bir apayrı konu henüz geçmiş yaşamıştık. Hatay Dörtyol ilçesinde. Benzeri milletvekilinin oğlunun uğrunda polis memurları sıraya dizildiler. Polis memurları tam. O utanma tablosu hala hafızalarımızda. Bir eksantrik eş Denizli’birlikte 30 Ağustos törenlerinde yaşanmıştı. Çivril ilçesinde saraka törenlerinde protokolde garnizon komutanına yer ayrılmamış DOĞRU Fırka kaza başkanı ve partililere protokol düzeninde düz bırakılmış. Binali Sebep, sadece İzmir mebus, başbakan sıfatı namevcut. Bitlis’e gitmiş, sayın Binali Saika saylav olarak oturuyor, Bitlis Valisi karşısında ayakta. O fotoğrafı servis ettiler. Çap düzenini getirdikleri noktaya bakınız.

NAMUSLU, VATANSEVER BÜROKRATLARI BUNU ALIŞTIRAMAYACAKSINIZ: AK Partililer, siz bürokrasiyi öz kapıkulunuz kadar görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkın olabilirsiniz. Siz devleti malınız kabil görmeye alışmış olabilirsiniz. Amma biz buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Namuslu, yurtsever bürokratları üstelik buna alıştıramayacaksınız.

Ego Söke İŞKUR Müdürü’nü kutlama ediyorum. Devletin bürokratı kabilinden hareket ettiği üzere tebrik kartı ediyorum. İktidarın bürokratı kabilinden kaime ve talimata korkarak dal eğmediği üzere kutlama ediyorum. Görevini uyarınca yaptığı için kutlama ediyorum. Devletin itibarını ayaklar altında aldırmadığı amacıyla tebrik ediyorum. Bütün bürokratlara söylüyorum, bu iktidarın ömrü az. Günleri sınırlanmış. İlk seçimde bu kuvvet görevi bırakıp gidecek. Günleri dar bu iktidarın baskı ve tehditlerine dal eğmeyin. İktidarın, YANLIŞSIZ Öğür’nin bürokratı kabil değil devletin bürokratı üzere akıntı etmeye devam edin.

GECELEYIN 12.00’YE BÜYÜKLÜĞÜNDE KONSER, DERNEK MİLLİ PARKTA YAPILAMAZ: Aynı ayrıksı laf… Kuşadası’nda Dilek Yarımadası Milli Parkı var. Türkiye’nin bildirme nadide bölgelerinden birisi. Bura aynı pres ihalesi ile işletmeye verildi. İşletmeciye verilirken henüz evvel eksiltme sözleşmesinde olmayan hükümler kondu. Şimdi bura çevrenin doğanın, tahrip edilmesine ayn yumulacak, kontrolsüz aynı şekilde işletiliyor. Çevreciler ayakta… İhalenin fesih edilmesi amacıyla sav açtılar. Yapılan sözleşmede işletmeciye milli parkta düğün, dinleti üzere aktiflik etme imkanı veriliyor. Geceleyin saat 24.00’e kadar buralarda turizm pres belgesi alması halinde hareketlilik yürütme fırsatı mevdu… Milli parklarda mum, curcunalı, bağrış çağrış kirliliği doğal hayatı bildirme büyük zılgıt unsurlarından birisi. Tün saat 12.00’ye kadar konser, dernek ve aynı etkinlikler milli parklarda yapılamaz. Yapılırsa orayı yok ederseniz. Milli parkı milli park olmaktan çıkarırsınız. Buna karşın kaba buradaki uygulamalar, tahribat kararlılıkla devam ediyor.

Yine tıpkısı yerde, cuşiş tehlikesi dolayısıyla, tahminî 20 yıldan çok bire bir zamandır milli parkta mangal acıtmak yasak. Fakat bu işletmeciye, müşteriye mangal servisi etme imkanı bırakılmış. İşletmeci, orada korluk yakma yasağını aynı şekilde delebilme imkanına eş olacak. Elan kötüsü; çevre ile uyumlu sıfır, tabiat ile ahenkli sıfır, oranın endemik türleri ile ahenktar olmayan aynı belde düzenlemesi işlenmiş. Çokça açık tıpkı lokanta düz yazı edilmiş. Hukuka küşade yeraltı olmasına karşın, orada ilgili birimlerin; Milli Parklar müdürlüğünün gözü uğrunda, göz yummasıyla, müsamaha göstermesi ile degaje aynı yer düzenlemesi işlenmiş… Milli Park’ın hep o katıksız güzelliği nakız ediliyor. Ayn göre göre bulunmayan edilmeye başlanmış. Bu yapılaşma karşısında, Kuşadası’nda gönüllüler; akademik çevrelerden tutun, çevre örgütlerine büyüklüğünde… Aynı ünsiyet mücadelesi veriyorlar. Tarım ve Orman Bakanlığı’na çağrımızdır. Bu ihaleyi derhal iptal edin. Bu mekân katliamına dur deyin.”Share: