Bursa’da evvel yaşanan selin yeni görüntüleri ortaya bundan sonra

Bursa’dahi geçmiş yaşanan selin bakir görüntüleri ortaya daha çok

Araçlar selde güçlükle ilerleyebildi

BURSA – Bursa’nın Mudanya ve Gemlik ilçelerinde dün canlı olan ve birçok noktada baskınlara sebebiyet veren selin kullanılmamış görüntüleri ortaya imdi. Görüntülerde caddeler dere yatağına dönerken araçların de yollarda bata çıka ilerleyebildiği görülüyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan uyarılar sonrası sağanak Bursa’nın Gemlik ve Mudanya ilçelerinde güzeşte nısfınnehar saatlerinde baskınlarına hastalık oldu. İlçelerde birçok ev ve iş yeri sular altında kalırken akarsu birikintileri sebebiyle vesait de yollarda ilerlemekte takı çekti. Buski, İtfaiye ve AFAD ekipleri ihbarlar üstüne tıkanan rögarları boşaltmak ve muhat kalanlara muavenet etmek için seferber oldu. İlçelerde gelişigüzel yaralanma ya bile can kaybının olmadığı, nazik maddesel hasar meydana geldiği bildirildi.

Selin yeni görüntüleri ortaya bundan sonra

Dün yaşanan ve Mudanya ile Gemliği vuran sağanağın amil olduğu selin bakir görüntüleri ortaya artık. Görüntülerde sağanakla gelişigüzel mevrut selin mahallelide yaşattığı panik ve karayolunda bata çıka ilerlemeye etkin otobüsteki yolcuların diyalogları kameraya yansıyor.Share: