Bursa’da sebep düştü, fırtınayla gelişigüzel terminalin çatısı çöktü

Bursa’da AFAD’ın cep telefonlarına uyartı göndermesinin arkası sıra dominant, sıkıntı ve saika düşmesi hayatı katre etti. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısı sıkıntı ve saika düşmesi sonucu çöktü. Olayda yaralanan olmazken, 3 miftah hasar gördü. Mudanya, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde bazı caddeler hâkim suları altında kalırken, ağaçlar yıkıldı.

AFAD, saat 15.00’te Bursa’daki GSM kullanıcılarına, “Çok akva yağış bekleniyor. Baskın, sebep, meşgul, hortum gibi olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olun” dedi.

Bu uyarının üzerinden yarım yamalak saat geçmeden boğanak yağış ve fırtına geldi. Hele İstanbul Yolu üzerindeki Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde fırtına ve dominant yolculara edisyon anlar yaşattı. Seferler tıpkısı müddet bozma edilip yolcular hususi güvenlikçiler vasıtasıyla içeride sakıncasız bölgeye makbuz. Bu tedbirden 4-5 an sonraları ise fırtına ve saika düşmesi sonucu terminalin çatısı tıpkısı bangır bangır göçtü. Olayda değme kimesne yaralanmazken, üç komütatör çöken çatının altında kaldı.

Öte yandan terminalin yanındaki ayrımsız alışveriş merkezini birlikte akarsu bastı.

Merkez Nilüfer, Osmangazi ve Mudanya ilçelerininde birlikte bora yağmur trafiği durma noktasına getirdi, rögarlar tıkanınca caddeler göle döndü.

Bazı noktalarda ise ağaçlar kırıldı.

Alelhusus Mudanya’da anne arter sular altında kaldı.

AFAD, Bursa Büyükşehir İtfaiye ve Buski ekipleri gelen ihbarları çabucak değerlendirip kocaman noktalarda yaşanan krizlere engelleme etti. 112 ekipleri dahi vatandaşlardan mevrut rastgele makule ihbarı değerlendirdi.

Terminalde benzeri müddet sonradan seferlerler normale dönerken, olaylarda seçkin çorlu evet dahi birey kaybı yaşanmaması avunç oldu. – BURSAShare: