Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Bütün: “Lige hazırız”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Umum, “Eskimemiş sezona hazır olduğumuzu düşünüyorum. Hazırlık maçlarında öz eksiklerimizi gördük. Serencam odaklı bakmıyoruz. Kısaca 13-14 nefis amade tıpkısı kadroya ulaştık. Özge zihayat arkadaşlarımız da kendilerini geliştiriyorlar” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Kül, Afyonspor maçı öncesi matbuat toplantısı düzenledi. Özlüce İbrahim Muharrir Tesisleri’nde alıştırma öncesi konuşan 53 yaşındaki teknikçi, “Yıpranmamış sezona amade olduğumuzu düşünüyorum. Tedbir maçlarında zat eksiklerimizi gördük. Serencam odaklı bakmıyoruz. Tahminî 13-14 yabanlık amade benzeri kadroya ulaştık. Özge zinde arkadaşlarımız dahi kendilerini geliştiriyorlar. Bu sayının çoğalması için özel idmanlar de yapıyoruz. Bursaspor’un çocuklarına güveniyorum. Gösterişsiz bire bir savaşım olamaz amma her dönüş bu çocukların geliştiğini görüyorum. Verdikleri uğraş ile de beni namuslu çıkardıklarını göreceksiniz” diyerek konuştu.

“Blok halinde altyapımıza çekeceğiz”

Bursaspor’un ihtiraz takım satın almasıyla dayalı olarak Tahsin Mecmu, şunları söyledi: “Değişik opsiyonlarla ilişkin yönetim kurulumuz say yapıyordu. Bunun olması gerekiyordu. Dışardan tayin ettiğimiz oyuncuları de transfer tahtası açıldığı dönemde blok şekilde altyapıya kılmak için böyle bir düzentileme yapıldı. Futbol Okulu’ndan yetişen oyuncularımızı ve altyapıda yetişen oyuncuları yetiştirmek yerine önemliydi. Aktarma tahtasının hangi ant açılacağını bilmiyoruz. Oyuncularımızı hem gözlemleyip hem de kişi hocalarımız eşliğinde çalıştırarak, nitelikli futbolcuları Bursaspor’a kazandırmak hedefimiz.”

“Fasıla sesler seçkin ahit çıkacaktır”

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynanan Şehremaneti Kütahyaspor maçı sonrası deneyimli futbolcular Kubilay Sönmez ve Hasan Ayaroğlu ile taraftarlar beyninde gelişmemiş süreli tıpkı anlaşmazlık gerçekleşmişti. Bu konuyla ilişik mütekellim Tahsin Tamlık, “Tecrübeli oyuncularımıza lezzetsiz sözler söylendi. Bu oyuncular bizle beraber devam etmeyi seçtiler. İsteseler ayrımlı takımlara gidebilirlerdi. Geçmişten vacip dersleri çıkartacağız elbette. Amma bizim onların performanslarına ve katkılarına ihtiyacımız var. Taraftarımızın bizi ayrımsız bilcümle olarak görmelerini istiyoruz. Bu şekilde tıpkı bastırık oluşturulursa hele canlı futbolcularımızın üstünde kontra sıkıntı yaşatır. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Çatlar sesler gelişigüzel antlaşma çıkacaktır. Çok nazik benzeri yandaş kitlesine sahibiz. Sağduyulu davranmaları gerekir. Bursaspor taraftarı bile Bursaspor ile alay malay ivme kaybetti. 3-5 sene öncesine kadar Bursaspor taraftarı uzun yıllar boyunca bildirme nazik saygıyı gören, genişlik şişman heyecanı veren tıpkısı kitleydi. Umarım imdi birlikte o keyfi verecek desteği ortaya koyarlar” ifadelerini kullandı.

“Furkan Emre Ünver kulübede olacak”

Tahsin Mecmu, Furkan Emre Ünver’in sakatlığı ile ilişkin yerine, “Furkan Emre Ünver daha çok takımla çalışacak düzeye geldi. Oynadığı havza de mefret. Henüz er kullanabiliriz. Furkan, Afyonspor maçında yeryüzü dokunaklı kulübede olacak. Birlikteliği sağlayan aynı aktör. Furkan bilcümle yanımızda olacak” dedi. Tahsin Parçalanmamış antrparantez hedefleri ile ilgili üstelik, “Mevsim başında söylediğim üzere Play-Off yarışında olacağımıza inanıyorum. Kendi çocuklarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. Bursa şehri de onlara saygı gösterecektir. Bu fırsatı da gençlerimizin gani değerlendireceğimize inanıyorum.”

“Rakiplerde birlikte eksikler kâin”

Bursaspor Beceri Direktörü Tahsin Bilcümle, evvel haftada oynanan 9 maçı birlikte izlediklerini belirterek, “Rakiplerimizi canlı izleme ettik. Eksiksiz ekibimiz maçlara dağılıp izlediler. Rakiplerimizin çoğunda adaptasyon sorunu var. Isıdam havada oynanan maçlarda tempolar efdal değildi. Rakiplerde birlikte eksikler kâin. Onları gözlemledik. Taktik çalışmalarımızı üstelik ona göre yaptık. Afyonspor maçıyla üstelik bismillah deyip başlayacağız” şeklinde konuştu. – BURSA

Share: