Büyükşehir Kooperatifçilik modeli Kocaeli’de tanıtıldı

Merkezi Konya’dahi bulunan Uluslararası Ekincilik Şehirleri Birliği (AGROCITIES) tarafından düzenlenen “2. Domestik Yönetimler ve Ekincilik Çalıştayı” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ocak sahipliğinde başladı.

Türkiye’den Büyükşehir Şehremaneti Başkanları devlet ve kaza uray başkanları, yerel yönetim temsilcileri, ilgili daire başkanları ile daraç dışından de çok sayıda davetlinin katıldığı 2. Evcil Yönetimler ve Tarım Çalıştayında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni Zirai Hizmetler Kat Başkanı Buket Kallem kaşkariko etti. Muğla’de tarımsal alanda yapılan çalışmalar, kooperatiflerle yapılan işbirliği çalışmaları, kooperatif desteklemeleri ve tüm kooperatifleri tıpkı yapı altında toplayacak “Tarımsal Yoğun Birliği” projesi katılımcılara anlatıldı.

Zirai tecrübeler ve tekniklerin paylaşıldığı çalıştayda “Tarımda Yeni Tohum Uygulamalar”, “Tarımsal Örgütlenme ve İstihdam”, “Sürdürülebilir Zirai Pazarlama Stratejileri” ve “İklim Değişikliğinin Tarımda Oluşturduğu Tehditler” konularında hususi oturumlar düzenlendi. Çalıştay sonuç bildirgesinin okunması ile sona erdi. – MUĞLA

Share: