Cama çıkıp çağırma ettiler! Sivas’ta esnaf ziyareti özne İBB Başkanı İmamoğlu’na BBP’lilerden sürpriz öneri

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’dahi katıldıkları programın arkası sıra bugün dahi Sivas’ta ayrımsız dizi açım ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam saatlerinde Sivas devlet merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı.

İMAMOĞLU’NU ÇAYA ÇAĞIRMA ETTİLER

Umumi Başkanlığı Mustafa Destici’nin yaptığı Cumhur İttifakı’na destek veren Iri Birlik Partisi’nin Sivas İl Başkanlığı önünden güzeşte İmamoğlu, içeriye çaya davet edildi.

“ZEVKLE GELİRİM AMA BU AKŞAM EZANI İŞİMİZ VAR”

Kendisine pencereden seslenenlere halk sallayan İmamoğlu, “Kusura bakmayın gitmemiz lazım. Zevkle gelirim ama bu akşam ezani işimiz var” dedi.

“ÜLKEMİZİN SEÇME NOKTASINI HİSSEDİYORUZ”

Basın mensupların sorularını yanıtlayan İmamoğlu, tıpkısı soru konusunda, “Masanın bildirme deli dolu neferi olacağım” sözlerini tekiden, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Bilcümle genel başkanlar yaşıyor. Cemaziyelevvel sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Haddinden Fazla altın tıpkı hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile aynı aradaydık. Umumi başkanımız güzeşte Tokat’taydı. Bugün Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Nedeniyle ülkemizin herhangi bir noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Bir tarafta herkesin tıpkı fariza alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul kadar Türkiye’nin yeryüzü büyük kentinden kamu ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Bugün da Sivas’ta 250’yi çok şehremaneti başkanımızla iki günce faaliyet yapacağız. Sabahta Divriği’bile domuzuna ayrımsız eseri açtık. Dolayısıyla seçkin şey çokça fena hâlde olacak. Zamanı geldiğinde seçme değişmeyen alınır, yer fena hâlde şeyler yapılır amma gene söyleyeyim o masanın arz canlı neferi ben olacağım. İnşallah tümce tıpkı kararlılıkta koşar” dedi.

Share: