Camiden sadaka paraları ve laptop araklayan erkek yakalandı

Karabük’te, camiden sadaka paraları ve dizüstü bilgisayar araklayıcı meşkûk, Yanlışlık Araştırma Raporlama Programı (YALÇIN) çalışmasıyla yakalandı.

Edinilen bilgiye bakarak, Karabük Güven Müdürlüğü ekipleri, merkeze sadık Halas Mahallesi’nde Meriç Camisi’ne ayrımsız hırsızın girdiği ihbarı üzerine say başlattı. Asayiş Bölüm Müdürlüğü Hırsızlık Göz Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntüleri incelemesi ve mutluluk genelinde benzer olaylara karışan eşhas Suç Araştırma Raporlama Programı incelemeleri ile en son Kırıkkale ili ve birçok ilde aynı nitelikte suçu hareketli, 27 ayrı yanlışlık kaydı olan M.N.B isimli şahıs olduğunu tayin etti.

Ekipler yoluyla yapılan otel ve muvakkat sorgulamalarında M.N.B’nin Karabük’te olduğu belirlenirken, kentten fırlamak için bindiği otobüste yakalanarak göz altına alındı.

Emniyetteki ifadesinden suçunu itiraf eden zanlının, Meriç Camisi’nden çaldığı dizüstü bilgisayarı sattığı, bilgisayarın köylü alınarak sahibine konfirmasyon edildiği kaydedildi.

Araştırmalarda, şahsın aynı periyot Darülfünun Mahallesi Bağlılık Pınarı Camisi’nde bulunan sadaka kutusundan da servet çaldığı, ayrıca başkaca suçlardan hakkında yakalama emri olduğu belirlendi. – KARABÜK

Share: