Çankırı’da CHP kaza başkanlığı binasına tıpkı şahıs molotofkokteyli ile saldırdı

Akşam Ezanı saatlerinde CHP Çerkeş İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu binaya tıpkı koca molotofkokteyli attı. Hücum neticesinde binanın dış cephesinde kâin tabelalar tutuşurken, aynasız eş görüngü yerinden kaçtı.

ŞÜPHELİ YAKALANDI

İhbar üstüne olay namına itfaiye aracı, sağlık ve polis ekipleri atıf edildi. Fenomen namına gelen itfaiye ekipleri aracılığıyla CHP İlçe Başkanlığı ile aynı binada bulunan yurttaki öğrenciler boşaltma edildi. Çirkin insan olaydan güdük süre sonra polis güçleri ekipleri yoluyla yakalanarak gözaltına alındı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Konu ile ilişik sosyal medya hesabından izah yapan Vali Abdullah Ayaz, olayla ilgili 1 şüphelinin gözaltına alındığı ve yakalanan şahsın mütenevvi suçlardan sabıka kaydının olduğunu duyurdu. Ilbay Ayaz, yaptığı paylaşımda, “Çerkeş ilçemizde siyasi bire bir partinin kaymakamlık başkanlığı binasına yanıcı madde atılmak yoluyla gerçekleştirilen saldırının farklı suçlardan sabıka kayıtları olan şüphelisi uğramış olup, adli süreç devam etmektedir. Gelişmelerden kamuoyuna antrparantez hikmet verilecektir” ifadelerine saha verdi.

Share: