Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’nün Temeli 15 Kasım’da Düzenlenecek Törenle Atılıyor

İl genelinde yol ağını yükseltmek ve ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına devam fail Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi eliyle yapımına başlanacak Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’nün anne atma töreni, 15 Kasım Salı haset gerçekleşecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi Başkanlığı yoluyla “Tekirdağ İli Genelinde Muhtelif Yol Ağız Projeleri Hazırlanması” projesi kapsamında yapımına başlanacak olan Çerkezköy Bağlık Viyadüğü, 567 No’lu Çerkezköy – Kapaklı Fehamet Yolu ve Pınarça Deresi’nin üzerinden geçerek Bağlık Mahallesi içerisinde bulunan Tevfik Fikret Caddesi’ni Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayacak. Köprü Yol herhangi bir biri 29 metre uzunluğunda toplam 9 açıklıktan oluşuyor. Kazıklı esas sistemi ile yapılacak olan viyadüğün toplanmış uzunluğu 275 metre olacak.

“ÇERKEZKÖY BAĞLIK VİYADÜĞÜ, İLİMİZİN ULAŞIM AĞINDAN ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATACAKTIR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Porte Albayrak, Büyükşehir Belediyesi namına altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan defa yapım çalışmalarına büyüklüğünde bir nice alanda Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projelere imza attıklarını belirterek, “15 Teşrinisani Salı haset saat 14.00’te temel atma törenini gerçekleştireceğimiz Çerkezköy Bağlık Viyadüğü, ilimizin erişim ağından mehabetli tıpkı açığı kapatacaktır. Ben temel atma törenine eksiksiz vatandaşlarımı nida ediyorum. Büyükşehir Belediyesi namına Tekirdağ amacıyla var gücümüzle çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: