CHP Eş Kolları Genel Komutan Yardımcısı Pehlivan Erzincan’da partililerle buluştu

Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Avrat Kolları Umumi Başkan Yardımcısı Fevziye Güreşçi Erzincan’dahi partililer ile tıpkısı araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bir kol temaslarda olmak üzere Erzincan’a mevrut CHP Eş Kolları Umumi Komutan Yardımcısı Fevziye Güreşçi, CHP Erzincan İl Başkanlığı binasında partililer ile gelişigüzel bire bir matbuat açıklaması gerçekleştirdi. İlk kendisine selamlama konuşması gerçekleştiren CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, seçme çalışmalarının bitmeme ettiğini söyleyerek partiye üye katılımının tehlikeli olduğunu dile getirdi.

Ardından konuşma özne CHP Erzincan Avrat Kolları Başkanı Görüntü Yüceer üstelik kadın kolları adına çalışmalarının pahal olduğunu vurguladı.

Son kendisine danışma özne Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Umumi Başkan Yardımcısı Fevziye Güreşçi, parçalanmamış illerde eş kolları teşkilatlarının arttığını belirterek, “Tüm illerimizde olduğu kadar Erzincan ilimizde dahi, bundan sonra kadınlar, politikadan sanata değme alanda bulunmakta, konumlarını kalburüstü ayrımsız şekilde desise etmektedirler. Sorunları fasletmek için isteklerini tabir edebilmekteler. Toplumun rastgele zerresinde dışlanan, öldürülen ve ötelenen kadınlar olarak; adaletli benzeri dirim ve punt eşitliği amacıyla düşlerimizdeki bağımsız dünyayı kuracağımız eyyam yakındır. Çalışma himmet, değmek dürtmek işliyoruz. Düzenleme gücümüz ile Avrat Kolları Umumi Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın dediği kadar birinci görevimiz teşkilatlanmak, örgütlenmek, teşkilatlanmak olacaktır. Biz kadınlar örgütlenerek başaracağız. Umumi Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın dediği kadar, ayrımsız birimize omuz vereceğiz. Sevgiyi fiilen örgütleyeceğiz. Hedefimiz hep teşkilatlanmak, düzenli mücadelemizi tutuşturmak olacaktır. Cumhuriyet Altını Halk Partisi Avrat Kolları adına; Türkiye’nin her bir kösesinde yalnızlaştırılmış, unutulmuş, iyesiz bırakılmış vatandaşlarımız, kadınlarımız üzere örgütleniyoruz. Çarçabuk küsurat karı kolları üyelerimizle, rastgele gecen çevrim sesimizi çoğaltıyoruz. Hız gören, yalnızlaştırılan eş ve çocuklara varagelmek destek hattımızla ulaşıyoruz. Onlara ‘Yalnız değilsin tığ varız’ diyoruz. Eş mücadelemize çiğin veren derneklerle kenetlenerek, organize mücadelemizi büyütüyoruz. ‘Kotalar bize sıkı, hedefimiz kudret’ kararlılığıyla çıktığımız yolda, inanıyoruz ki; kadınların karşılık düzen hakkını, sizlerle birlikte tabandan örgütleyeceğimiz yığın hareketleriyle elde edeceğiz. Hakkımız olanı alacağız. Bulunduğumuz herhangi bir alanda güvenceli ve karşılık aynı yaşamı örerek kadınların sesine curcunalı ve nefesi olacağız. Anadolu’nun seçkin karış toprağında aynı yiğit avrat olmuştur ve bizlere bağımsız Türkiye sevdasını miras bırakmıştır. Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve Umumi Başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, önce seçimlerde elde edeceğimiz kuvvet başarısının kahramanları, biz kadınlar olacağız. Vatandaşlarımızın kapısını çalıp dilek ve şikayetlerini dinleyip yarınlarımız için siyasal çözümler üretmeye bitmeme ediyoruz

Bu tutum tek bitmeyecek. Sokaktan, mahalleden, esnaftan, vatandaşımızın beraberinde olmaktan onlarla gelişigüzel yürümekten on paralık vazgeçmeyeceğiz. Yoksulluğu, adaletsiz dirimsel düzenini, zamları ve çaresizliği bitirmekte kararlıyız. Karı Destekleri Sigortası ile bol bolamat düzeni getireceğiz. Komşularımızla konuşacağız. 81 mülk ve 973 ilçemizde düzenli gücümüz ile CHP yönetimleri ve umum örgütleri ile sahadayız halkımızın sorunlarını dinliyor, tamam sorunlarını biliyoruz. Hal programlarımız ile Türkiye’yi yönetmeye talibiz. Çiftçimizin sorunları balaban ama çözümü var. Hal çiftçiyi yemlemek ve üretmekte. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP iktidarında halkımızın tam sorunlarını biliyoruz ve mihman çözüm politikalarımızla geliyoruz ve onun üzere diyoruz ki; Tığ hazırız, halkın nefesi olmaya, umutları yeşertmeye geliyoruz. İnsanca sürmek için hep alay malay müşterek mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kadının, gencin, emeklinin, çiftçinin, esnafın sesi olmaya; yoksunluğu yok etmek için gelişigüzel başarmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka bile 24 Ağustos’ta Erzincan’de partililer ile bire bir araya ati. – ERZİNCAN

Share: