CHP’li Nazlıaka, Erzincan’da muhtar ve STK temsilcileriyle buluştu

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’birlikte muhtar, sivil topluluk kuruluşu (STK) temsilcileri, karı sporcular ve partisinin mekân belediye başkanları ile bire bir araya geldi.

Nazlıaka, Çağlayan beldesindeki benzeri lokantada planlı programda yaptığı konuşmada, muhtarların öneminden bahsetti.

Türkiye’da yapılan geçmiş seçimlerin muhtarlık olduğunu rapor fail Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Muhtarlarımız adeta yaşadıkları mahallenin ihtisas atışıdır. Hangi evde balkı kaynıyor, hangi evde ten kaynıyor, genişlik ferah onlar agâh. Kimin düğünü var, kimin cenazesi var, bildirme ongun onlar agâh. Yani muhtarlar haddizatında herkesin, toplumumuzda diri mecmu vatandaşlarımızın bire bir nevi danışmanı, psikoloğu gibidir ve herhangi bir derdini açtığı kişidir. Tığ diyoruz kim tek muhtarlık kanunu olsun. Muhtarlarımız de oradan haddinden fazla rahatlıkla bu kanuna göre hangi yapması gerektiğine dayalı öğün haritasını çizebilsin.”

Halkın iktidarını hep birlikte kuracaklarını söyleyen Nazlıaka, “Bizler halkın partisiyiz, halkın içindeyiz ama az kaldı. İlk seçimlerden sonra halkın partisi kendisine halkın iktidarını bütün alay malay kuracağız. Bu anlamda vereceğiniz bindi amacıyla, koyacağınız düzentileme amacıyla ve yüreğiniz için herhangi bir birinize çokça teşekkür ediyoruz.” diyerek konuştu.

Programa CHP İl Başkanı Ayhan Doğan ve partililer da katıldı.

Nazlıaka, devir içerisinde partisine organ olan kadınlara rozet takıp, esnaf ziyareti yapacak.Share: