CHP’li Öztrak: YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz

CHP’li Öztrak: YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Faik Öztrak, 6’lı masanın reisicumhur adayını açıklama takvimine ilişkin, “Biz Faziletkâr Seçim Müesses’nun düğmeye basmasını bekliyoruz” dedi.

CHP Model Umumi Heyet (MYK), Umumi Komutan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti umumi merkezinde toplandı. Toplantının peşi sıra Umumi Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yüksek Öztrak matbuat toplantısı düzenledi. Öztrak, TÜİK’in açıkladığ enflasyon oranlarına ilgilendiren, “Atom Çekirdeği pahalılık göstergeleri rekor kırıyor. Tarımsal girdi fiyatları almış başını gidiyor. Son tıpkı yılda; KAURIT TUTKALI (bitkilerin nitrojen ihtiyacını durdurmak üzere kullanılan aynı caize) gübresinin fiyatı yüzdelik 208, DAP (fosfor ve azot üzere iki mehabetli bitki caize elementini tıpkı arada kapsayan bir matbua) gübresinin fiyatı yüzdelik 175, traktöre konacak mazotun fiyatı yüzdelik 216 arttı. Dikici tarlasına giremiyor. Besici, süt hayvanlarını kesime gönderiyor. Mutfaklardaki bu ateş elbette sönecek?” diye konuştu.

‘POLİSEVİ SALDIRISINI CHP’YLE İLİŞKİLENDİRMEYE KALKTILAR’Öztrak, Mersin’deki polisevi saldırısı ile ilgilendiren, “Mersin’de erzel terör örgütünün aheste saldırısını Cumhuriyet Altını El Partisi’yle ilişkilendirmeye kalktılar. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, bu vakur mirasın sahibi, Cumhuriyet Altını El Partisi’nin adını ağzına alırken, haddini hududunu bileceksin, iki defa düşüneceksin. Yoksa nadim ederiz” ifadelerini kullandı.’HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ’CHP Umumi Suret’inde Kemal Kılıçdaroğlu aile sahipliğinde gerçekleşen 6’lı masanın 2’nci tur toplantısı sonrası 6 liderin eş imzası ile yayımlanan açıklamaya değinen Öztrak, şöyle konuştu: “Siyasi yelpazenin haddinden fazla farklı yerlerinden mevrut 6 öğür ayrılıkları bir kenara bırakarak, yurt, millet ve demokratlık aşkıyla aynı araya gelmiştir. Milletin Masası güzeşte alışılmadık ve güçlendirilmiş tıpkı saylav sistemi bu ülkeye beyan etmek için yapılacakların misil haritasını çıkarmıştır. Sunma bodur sürede kamuoyuna izah kararını da almıştır. Gene çok yetişkin tıpkı kadem adına, milletimizin menfaati için belirlenen 9 temel sorun alanında, kuma politikalar belirlemek ve eş taahhütlerini kamuoyuna yer bodur sürede belirtmek üzere yola çıkmıştır. Milletin Masası, Ege’de Türkiye- Yunanistan dengesinin Türkiye aleyhine bozulması karşısında ve Rusya’nın Ukrayna’nın ara sıra bölgelerini ilhakı üzerine üstelik kemiksiz tavrını ortaya koymuştur. Elden 13’üncü Cumhurbaşkanını bölmek üzere lüzumlu oyu değil tıpkı zamanda Meclis’te Güçlendirilmiş Vekil Sisteme intikal üzere ihtiyaç duyulan çoğunluğu sağlama kararlılığını üstelik açıklamıştır. Misil bellidir, taraf bellidir. Siyasal tarihimizin farklı ve güzel damarlarından gelen 6 öğür yerine bizim benimsediğimiz unsur ve değerler bellidir. Tığ otokrasiden değil, demokrasiden yanayız. Tığ üstünlerin hukukundan değil hukukun üstünlüğünden yanayız.”

Öztrak, cumhur reisi adayına ilişkin sorusu üstüne, “Biz Yüksek Intihap Oturmuş’nun düğmeye basmasını bekliyoruz” yanıtını verdi.

Share: