Çiftçiler üretiyor, valilik satıyor

Çiftçiler üretiyor, vilayet satıyor

-İndirimli markete vatandaşlardan kısık demet

KIRIKKALE – Kırıkkale’de çiftçinin yetiştirdiği lokal ve uzvi mahsulat, Kırıkkale Valiliği vasıtasıyla açılan markette iskontolu fiyatla satılıyor.

Kırıkkale Valiliği, çiftçinin ve karı kooperatiflerinin ürettiği gıda ürünlerini tenzilatlı fiyatla satışa sundu. Esas gıda ve dernekevi ürünler, indirimli fiyat üzerinden reyonlarda yerini aldı. Hürriyet Caddesi’nde açılışı yapılan Dinek Yöresel Ürünler El Marketindeki yüzde 30’a varan tenzilatlı ürünler nazik bağ gördü. Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu dahi vatandaşlarla alay malay ahzüita yaptı. Azalan reyonlar ise depolardan getirilen ürünlerle desteklendi.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, market açılışında yaptığı açıklamada, kentte üretilen ve alım duydukları zirai ürünleri bölüt sunulduğunu söyledi.

Memleketin değişik bölgelerinden gelen çok nadir ve lezzetli ürünlerin birlikte vatandaşa uygun fiyatla verileceğini belirten Tekbıyıkoğlu, “Bunu çokça akıllıcasına buluyorum. Vatandaşımız, yeryüzü değerli ve içimli ürünlere müstahak. Elan ilk Ankara yolu üstünde benzeri marketimiz henüz vardı fakat Kırıkkale halkı oradan istifade edemiyordu. Kırıkkale halkının bile yararlanma edeceği hakeza evire çevire aynı bey noktasını halkımızın hizmetine sunacağız. Aldatıcı olsun” dedi.

“Fiyatların diğer marketlere bakarak akıllıca olduğunu gördüm”

Aksata özne vatandaşlardan Asuman Duran, “Buranın kullanılmamış açıldığını gördüm. Gelip fiyatları denetlemek istedim. Saf ürünlerin olması ilgimi çekti. Fiyatların başka marketlere göre uygun olduğunu gördüm. Akıbet dönemde marketlerdeki fahiş fiyatların olması insanları iktisadi adına zorluyor. Bu asıl marketlerin alternatif olarak açılması fiyatlar açısından de uygun olacağını düşünüyorum. Evire Çevire iş reşit. Kırıkkale Valiliği’ne teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: