Cumhur Reisi Erdoğan: “Provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam hatip okullarımızı gaye matlup şekilde haddinden fazla tehlikeli boyutlara ulaştığını görüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de bir topluluk değerler üzerinden yapılan provokasyonlara değinerek, “Serencam günlerde milletimizin bildirme şişman gücü olan kardeşliğine müteveccih provokasyonların ibadethanelerimizi ve mortocu hatip okullarımızı tasavvur takanak şekilde çokça güç boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını raf ömrünü tamamlamış bayat senaryolara bağlamış durumdalar” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve çeşitli amme yatırımların küşat töreni çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Utku Şehir Meydanında hazırlanan tören alanında Reisicumhur Erdoğan, vatandaşlara seslenme etti. DOĞRU Parti’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini ifade eden Erdoğan, sonuç günlerde yaşanan provokatif faaliyetlere değindi. Cumhur Reisi Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Serencam günlerde milletimizin sunu büyük gücü olan kardeşliğine müteveccih provokasyonların ibadethanelerimizi ve önder hatip okullarımızı maksat algı şekilde çok sakil boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını sergen ömrünü tamamlamış bayat senaryolara bağlamış durumdalar. Senelerce tahkir ettikleri milletimizi bu öğün kımıldatma ederek sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Yıllarca bidon kafalı, italyan, kömürcü diyerek aşağıladıkları insanlarımızı bu kez tehditler ile sindirip, korkutmak istiyorlar. Güllabi olacağız ve hiçbirimiz buna okazyon vermeyeceğiz. Ulus adına tıpkı delikten tekrar ısırılmayacağız. Kardeşliğimize elan hasis sarılıp muhabbetimizi elan fazla güçlendirerek bu oyunları boşa intikal etmek hepimizin boynunun borcudur. Buradan Afyonkarahisar’dan öyle ayrımsız curcunalı verelim kim Türkiye’ye yakasız mintan biçenlerin yüreği titresin.”

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan faal bağlantılarla asıl atma ve küşat törenlerini gerçekleştirdi. – AFYONKARAHİSAR

Share: