Cumhurbaşkanı talimat verdi, Yardımcı Hayvan Barınağı kullanılmamış yüzüyle açıldı

Cumhurbaşkanı talimat verdi, Uşak Hayvan Barınağı kullanılmamış yüzüyle açıldı

UŞAK – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 ilde hayvan barınaklarının yapılanması talimatıyla harekete sabık Çeltek Belediyesi, Çeltek Hayvan Barınağı’nın bakir yüzüyle açılımını gerçekleştirdi.

Yardımcı Efsanevi Barınağı’nda tadilat ve genişleme çalışması başlatan Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 ilde barınakların yapılması talimatı” vermesiyle birlikte şipşak tebeddülat ve nema çalışmalarını tamamladı. Yapılan açılışa Çeltek Şehremini Mehmet Kıvılcım, çokça sayıda sivil sosyete yapı yetkilileri ve öğrenciler katıldı. Bodur tanıtım videolarının arkası sıra sahneye çıkarak müşavere işleyen Şehremini Mehmet Şimşek, bulunan barınağın kapasitesini arttırarak 85 skor tekli padok ve 100 skor köpeği barındırabilecek yapıların tamamlandığını açıkladı. Komutan Çakın, “Zaman açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz eskimemiş barınağımız, ilave tesislerimiz de bu kapsamda bizleri heyecanlandıran, bahtiyar eden projelerden arz önemlilerinden ayrımsız tanesi. Kıytırık birlikte hayatı alay malay, dünyayı gelişigüzel paylaştığımız, ihtiyaçlarını bastırmak için, onların hem tedavi gayeli hem birlikte ısıdam benzeri yuva ihtiyacını eğlemek amacıyla yapmış olduğumuz çalışmaları elan üstelik iyileştirmek elan da kapasitesini şişirmek amacıyla etraflı zamandır tıpkısı planlama ve çaba içerisindeydik. Haddinden Fazla şükür bugün mevcuttaki barınağımızın kapasitesini majör oranda arttıracak, kısaca 85 nüsha tekli padok ve 100 sayı köpeğimizi dolgun olarak barındırabileceğimiz yeni binalarımızın yapımını tamamladık. Hemen bununla kalmadık, yardıma eksikli hayvanları rehabilite edebileceğimiz, tedavilerini gerçekleştirebileceğimiz bu tesisimizde yıpranmamış benzeri hayvan kliniğinin bile açılışını bugün gerçekleştiriyoruz” dedi.

“800 kapik ve 300 kedi kısırlaştırıldı”

Açıklamalarına bitmeme fail Şehremini Şimşek, sokakta mütezayit hayvanlara bakmanın, kendilerinin heybetli görevlerinden birisi olduğunu söyledi. Vasektomi, aşılama ve elverişsiz çipler karşı de bilgiler veren Çakın, “Sokakta eksik olan bu duygusal dostlarımıza de ehil çıkmak uray kendisine bizlerin makro görevlerinden tıpkısı tanesi. İnşallah hem onların barınması hem da ihtiyaç duydukları tedavileri eskimemiş kliniğimizde ve barınağımızda sağlamış olacağız. Serencam aynı yılda kestirmece 800 kapik ve 300 kediye vasektomi, ilkah ve dar yonga uygulaması barınağımızda yapılmıştı. İnşallah bu ilave tesislerimizde bu benzer elan dahi artacak ve elan birinci sınıf henüz dolgunca bakım gerçekleştirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Sokakta artan hayvanların üstelik aç kaldığını, üşüdüğünü hatırlatan Kıvılcım, sözlerini “Burada ki fert dostlarımızı dadılık etmek isteyen hemşerilerimiz görebilir, bize isteklerini iletebilirler tığ bile kıytırık bu sorumluluğu alabileceğine inandığımız kişilere dostlarımızı birey ediyoruz ve onlardan istiyoruz ki, alelhusus üstelik çocuklarımızdan size sevimli olan bu duygusal dostlarımızı sokaklara bırakmasınlar, onlara yer ongun şekilde ehil çıksınlar. Şayet bunu yapamayacaklarsa dahi yapabilecek birilerine dirilik etsinler evet bile bizlere ulaşsınlar amma sokaklara bırakmasınlar. Zira onlar şita geldiklerinde üşüyorlar, aşındırmak bulamadıklarında aç kalıyorlar. Tıpkısı sizler aşındırmak bulamadığınızda aç kalıyorsanız, üstünüzde giyim olmadığında sokakta kalınca kışın kuşkusuz üşüyorsanız, kedilerimiz, köpeklerimiz, evcil hayvanlarımız dahi benzeri şekilde üşüyorlar, acıkıyorlar” ifadeleriyle sonlandırdı. Konuşmaların ardından Başkan Kıvılcım yapılan foto yarışmalarında dereceye giren mektepli ve okullara ödül verirken barınaklara önce efsanevi teslimi yapılmasıyla program sonuç buldu.

Share: