Cumhuriyet Altını tarihinin sunma büyüğü! İşte sosyal ev projesinde evlerin yapılacağı İstanbul ilçeleri…

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet tarihinin yeryüzü büyük toplumsal ev projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

GENIŞLIK AŞKIN EV İSTANBUL’A YAPILACAK

Erdoğan, İstanbul’birlikte 50 bin, Ankara’bile 18 bin, İzmir’üstelik 12 bin 400, Gaziantep’te 10 bin, Bursa’de 8 bin 650 toplumsal göz yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL’DA 6 İLÇEDE GÖZ İNŞA EDİLECEK

Detayların mahsus olmasının arkası sıra bu misil dahi konutların İstanbul’de hangi ilçelere yapılacağı nikbet konusu oldu. TOKİ Sosyal Hane Projesi İstanbul’un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla ilçelerinde yapılacak.

İLÇELERE GÖRE DAHI SAYI VAR

Konutların yapılacağı ilçelerin muhtemelen olmasının birlikte, ne ilçeye kaç basamak yapılacağı de netlik kazandı.İşte ilçelerde yapılacak göz sayıları:

ARNAVUTKÖY-BAŞAKŞEHİR-ESENLER – 28.340ÇATALCA İLÇESİ 540SİLİVRİ İLÇESİ (SELİMPAŞA) 200TUZLA İLÇESİ 20.920

TOKİ’YE REFERANS ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olması,Proje devlet sınırları içerisinde sunma birkaç 1 yıl eğleşme etmesi yahut proje diyar nüfusuna kayıtlı olması,Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları konusunda T.C. sınırları süresince tapuda mukayyet konutlarının bulunmaması; TOKİ’den elan önce karı sahibi olmamaİstanbul için mahiye sekmen halkı gelirinin, sunu fazla açık 18.000 TL, sıkı genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Hizmet Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Aut)Benzeri kademe halkı adına, biricik başvuru yapılmasıBaşvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.Genç kategorisine 14091992 tarihinden sonradan doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.Başvuru Bedeli: 500 TL.Share: