Cumhuriyet’in 99. yılını bin 744 rakımlı Dinek Dağı’nın zirvesinde kutladılar

Cumhuriyet Altını’in 99. yılını bin 744 rakımlı Dinek Dağı’nın zirvesinde kutladılar

KIRIKKALE – Kırıkkale’de 1744 rakımlı Dinek Dağı’na revan vatandaşlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünü zirvede kutladı.

Kırıkkale Valiliği yoluyla Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda üslup etkinliği düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu öncülüğünde kamp alanından tırmanışa geçen vatandaşlar, ellerinde Atatürk posteri ve Türk Bayrakları’yla dağın zirvesine ulaştı. Yürüyüşün ardından Güllabi Komando Er Birliği, Polis Patika Efdal Okulu öğrencileri ve vatandaşlarla birlikte Türk Bayrağı açan Ilbay Tekbıyıkoğlu, Cumhuriyet Altını’in 99. yıl dönümünü kutladı. Tebrik Kartı etkinliğinin sonunda bile Jandarma Komando Birliği vasıtasıyla dahi zirvede Türk Bayrağı açılarak, “komando marşı” söylendi.

Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, haysiyet defterini imzaladıktan sonraları, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet’imizin 99. yıl dönümünün süratle devrisi haset gençlerimiz ve sporcularımız ile bu arada 1744 rakımlı Dinek Dağı zirvesinde dostlarımıza ve düşmanlarımıza birliğimizi dirliğimizi ifşa etmek amacıyla tıpkı araya geldik ve bu tırmanışı gerçekleştirdik. Hep bu arada yaşa Cumhuriyet diyoruz” ifadesini kullandı.

Yürüyüş etkinliğine Cumhuriyet Altını Başsavcısı İbrahim Biberli, Balışeyh Kaymakamı Sançar Batuhan Kurdu, İl Güven Müdürü Gönüllü Keder, Uyanık Komutanı Mümessil Albay Barış Cücen, Polis Güçleri Meslek Faziletkâr Okulu Müdürü Mustafa Cihan Yoğurtçu ve Cahillik ve Spor Müdürü Hamza Çağ katıldı.

Share: