Defa kenarında katı atık toplarken kazada hayatını kaybetti

Samsun’da yol kenarlarında acımasız atılan toplayan eş plakası ve sürücüsü tayin edilemeyen aynı aracın çarpması sonucunda olay durumunda hayatını kaybetti.

Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Samsun- Ankara karayolunun 14. kilometresi Gürgendağı mevkisinde akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sürücüsü ve plakası tayin edilemeyen benzeri miftah öğün kenarlarında kaskatı atık topladığı istikbal sürülen ve yolun karşısına geçmekte olduğu adisyon edilen Erol Gültekin’e (55) çarptı. Anahtar Gültekin’in üzerinden geçerek kayıplara karıştı. Erol Gültekin fenomen yerinde yaslı şekilde duygusal verdi.

Kavak’tan Samsun’a tutkun götüren 112’ye servise ilişkin ambulans görevlileri cesedi ayırt yazar durdu. Bu sırada Fransa’dan Kayseri’ye izne mevrut ve eşi ile birlikte çevirici kiralayıp Karadeniz turuna çıkan M.A. idaresindeki 35 AKT 943 plakalı makine bile fenomen yerinde hayatını kaybeden Erol Gültekin’i fark etmeyerek üstünde geçti. Gurbetçi M.A. görüngü durumunda durup jandarmanın ve polisin ilçe namına gelmesini bekledi.

112 ekipleri jandarmaya verdikleri ifadede M.A.’nın Erol Gültekin’in üzerinden geçmeden evvel kendilerinin kaza yerinden geçtiğini ve yayanın öğün ortasında ezilerek ölmüş olduğunu gördüklerini söyledi.

Ordu’nun Fatsa ilçesi Bolaman Mahallesi nüfusuna kayıtlı Erol Gültekin’in cesedi ölü açımı amacıyla Samsun Eğitim ve Araştırı Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cingöz ekipleri kaçan aracın plakası ve sürücünün kimlik bilgilerine ulaşmaya çalışıyor. – SAMSUNShare: