Dekolteli kedi hırsızlarına verilen ukubet başkaldırma ettirdi: Manevi yerine yıkıldık

Dağ ilçesinde hararetli fenomen Elif Dağdelen, kestirmece bire bir sene evvel sabahleyin saatlerinde dairesinin kapısını kilitleyerek markete atlatmak almaya gitti. İçeride uyuyan çocuğu olan Dağdelen bir süre bilahare köylü döndü ve başlık kilit göbeğinin yerinde olmadığını fark etti. Eşyalarının mefsuh ve güvenlik kamerasının kırılmış olduğunu gören Dağdelen, durumu polise bildirdi. Asayiş kamera kayıtlarını inceleyen polis, iki kadın hırsızı mail bire bir noktada bir anda yakaladı.

Çalınan eşyalar şüpheliler M.C. ve N.C.’nin evinde bulundu ve sahibine konfirmasyon edildi. Dağdelen’in şikayetçi olması üstüne yapılan yargılamada iki nahoş bin 500’er TL para cezası ile azade bırakıldı. Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan genç eş, evinin güvenlik kamerasını değiştirip, kapısının kilit sayısını arttırdı. Kedisine kavuşmanın mutluluğunu dinç Dağdelen, verilen cezayı bir iki bularak, tazminat davası davasına başvurdu.

“MANEVİ ADINA YIKILDIK”

Olayın şokunu üzerinden atamayan ve oğluyla utanmak ruhlu Elif Dağdelen, “Evime giren eşkıya kadınlar bir ahit yakalandı. Kedim ve hususi eşyalarımı çalmışlardı maddesel eşyalarım tablet, telefon laptop bire bir mızıka bile mülk çalmışlardı. Özel eşyalarım, tablet, telefon ve kedim getiriliyor. İfadeler verildikten sonra duruşma süreci başladı. Haydut kızlar iki koca arkadaşıyla kapıma dayanıyorlar, ‘şikayetini mankafa çek yoksa okula gidip gelirken çocuğuna zarar veririz’ diyerek. Normalde bu olaydan benim çocuğumun haberi yoktu olayı bilmiyordu. Eve gelip kapıya dayandıkları devir çocuğum olaya tanık oldu. Bu bizim üzere çokça incitici. Bundan Sonra maddiyatı geçtik manevi kendisine yıkılmış durumdayız” dedi.

“UKUBET İÇİME SİNMEDİ”

Murafaa sürecine değinen Dağdelen, “Maddesel zararımı karşıladıkları üzere kızlar mahkemede, ‘zararını karşıladık eşyalarını aldık’ diyerek anlatım veriyorlar. Nadim olduklarını söylüyorlar. Cezaları ongun halden ufuk mal cezasına çevriliyor ve erkin bırakılıyorlar. Onlar iki üç kuruş mülk cezasıyla şu dakika huzurlu tıpkı şekilde ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Herkesin anbean seçkin madde başına gelebilir. Tılsım de alsak evimde alıcı olmasına karşın, kapıma gelip gene bu şekilde huzursuz ettikleri amacıyla avukat tazminat davası davası açtık. İlk davamız bitti ama benim içime sinmedi, içim berbat, vicdanen kendimi çok ateş hissettim. Mahkeme sürecimiz başlayacak” diye niteleyerek konuştu.

“KEDİSİNE KAVUŞTUĞU İÇİN ÇOKÇA BAHTIYAR”

Bildirme iri mutluluğunun oğlunun birlikte çok sevdiği kedisine kaynaşmak olduğunu tabir fail Dağdelen, “Çalındığı devir kedim hamileydi. Şu zaman iki yavrusu oldu. Haddinden Fazla mutluyuz. Bizim sahn arkadaşımız o, çalınınca çok üzülmüştük. Kavuştuğumuz üzere haddinden fazla sevinçliyiz” diyerek konuştu.

“HIRSIZLIK ANLARI KAMERADA”

Öte yandan, arakçılık anı ise giderek asayiş kamerasına yansıdı. Görüntülerde, mini etekli dekolte giyinmiş iki kadının açılan kapıdan can girmeleri, etrafı incelemeleri, oyuncak köpekle kamerayı kapatmaya çalıştıkları görüldü. Evde bayındır tavırlarıyla özen çeken iki harami, uyur çocuğun elinden telefonu alıp, orada oturup kardeşçe ettikleri gözlemlendi. Aldıkları telefonu karıştıran hırsızların, İskoç cinsi kediyi kucağına alıp sevdiği ve valizi açtığı anlar kameraya yansıdı.

Share: