Depremde hayatını kaybeden avrat, Eskişehir’de sonuç yolcuğuna uğurlandı

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Adıyaman’ın Besni ilçesindeki evlerinin yıkılması sonucu yaşamını yitiren Melike Arıyürek’in cenazesi, memleketi Eskişehir’de toprağa verildi.

Besni ilçesinde yürütme müdürü kendisine fariza özne Melike Arıyürek’in cenazesi, Odunpazarı ilçesindeki Mahmut Sami Ramazanoğlu Camisi’ne getirildi.

Cenaze törenine, Arıyürek’in ailesi, yakınları ile Büyük Temas Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Eskişehir Mebus Harun Karacan, AK Tümen İl Başkanı Zihni Etkin ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Kılınan namazın arkası sıra Melike Arıyürek’in cenazesi, Esentepe Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BBP Umumi Başkanı Destici, cenazenin peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan rahmet, yaralılara ise evgin felah temennisinde bulundu.

Depremin önce gününden itibaren bölgeye gittiklerini anlatım eden Destici, şunları söyledi:

“beher depremde hayatını kaybedenin evet üstelik kriz altında eşkâl kurtulanın aynı hikayesi var. Hepimizin canı yanıyor, üzgünüz, üzülüyoruz. Allah benzeri henüz böyle acıları milletimize yaşatmaz inşallah diyorum. Ego ülkemize, devletimize ve milletimize gine esbak olsun diyorum. Tabiatıyla ki yaralarımızı gelişigüzel saracağız. Aramızda kargaşa çıkarmaya çalışanlara, devlet ve milleti karşı karşıya getirmeye çalışanlara ya birlikte insanları birbirine düşürmeye çalışanlara punt vermeyeceğiz. Burada angajman olacağız ve tesanüt içinde edisyon günleri atlatacağız. Elbette ki bu süreci değerlendirip birliğimize ve kardeşliğimize kastetmek isteyenler olacaktır. Onlara üstelik okazyon vermeyeceğiz. Bugüne kadar bu kavim vermedi, bundan sonra birlikte vermeyeceğiz inşallah.”

“İnsan üstü bir mücadele veriyorlar”

Taharri istirdat ekiplerinin emniyetsiz fedakarlıklar yaptığına tanık olduğunu kaydeden Destici, “AFAD, UMKE, JAK ve sair sivil toplum kuruluşlarımız, Mücahit Ocakları bünyesindeki ALPKURT ekipleri, askerimiz ve polisimiz emniyetsiz aynı mücadele veriyorlar. İnsan üstü benzeri savaş veriyorlar ve canlarını ortaya koyuyorlar. Onlara birlikte şahsım, camiam yerine şükranlarımı sunuyorum. Elbette kim münferiden bu cins doyumluk hadiseleri, arkalama tırlarının önünü kesip gasbetmeye çalışanlar namevcut mu, bunlar dahi var ama bunlara bile devletimiz, düzenlilik güçlerimiz gereken dersi veriyorlar ve bunlara bile okazyon vermiyorlar. Bu mücadeleyi dediğim kadar bilcümle alay malay el birliği ile yapacağız. Tabiatıyla kayıplarımız geri gelmeyecek amma biz devletimizi, ülkemizi, milletimizi ve insanımızı korumaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: