Develi Belediyespor, Efeler Ligi’ne iddialı hazırlanıyor

Sorgun Uray spor Voleybol Takımı’nın AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki temaşa hakkını devralan Develi Belediyespor, sezona iddialı hazırlanıyor.

Tarihinde ilk kez Efeler Ligi’nde uğraş edecek Develi Belediyespor, yaptığı 3 ecnebi ve 11 evcil oyuncu transferiyle bu kulvarda art sıraları hedefliyor.

Başantrenörlük görevine getirilen Batur Aksoy’un raporu doğrultusunda nakil çalışmalarını bütünleyen grup, Sorgun Belediyespor’dan Furkan Gök, Mürtefi Onur Edis ve Değer Altınkaya, Kullanılmamış Kızıltepespor’dan Caner Pekşen, Hamdi Erkan, İbrahim Emet ve Michael Filip, Tarım Bankkart’tan Yusuf Eken ve Ahmet Samet Baltacı, Aldatma Jazira Sport Club’dan Ian Lereshchenko, Halkbank’tan Abdullah Çam, Solhanspor’dan üstelik Branamir Grazdanov’u kadrosuna kattı.

Aksoy: “İyi bir kol kurduğumuzu düşünüyorum”

Tecrübeli teknikçi Batur Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski yıllarda Develi’ye defaatle geldiğini ve bu ilçede alçak tıpkısı spor kültürü olduğunu söyledi.

Yoğun bir say temposu içerisinde hazırlıklarını sürdürdüklerini vurgulayan Aksoy, “İyi ayrımsız faaliyet ortamımız var. Teknik ekibim ferah, oyuncu kadrom gani. 1 Ekim’üstelik resmi maçlarımız başlayacak. Tomar öncesinde Bursa ve Ankara’birlikte özel turnuvalara katılacağız. Ilkgüz kocaoğlan böylecene da İzmir’da oynanacak Türkiye Kupası’na katılacağız. İki arkadaşımızın sakatlıkları devam ediyor. Onların tedavisi sürüyor. İyi tıpkı grup kurduğumuzu düşünüyorum. Develi Belediyesi ve başbuğ Mehmet Cabbar’ın desteğiyle bol benzeri takım kurduk. Hedefimiz Develi’bile voleybolu kalıcı ayla getirip, göze tatlıca gelen ayrımsız baziçe heyecanlandırmak.” diye konuştu.

Aksoy, Develi Belediyespor kadrosunu baştan kurduklarını ve kadroda güzeşte yıldan vakit kaybetmeden mutedil oyuncusu Berkan Eryüz’ün kaldığını belirtti.

“Kurduğumuz kadro bu lige yabancı değil”

Eskimemiş gelen oyuncuların dümen ve teknik ekiple yapılan kıymetlendirme sonucunda alındığına aksan yapan Aksoy, şunları kaydetti:

“Özelikle geçen sezon Efeler Ligi’nde düzlük kayran oyuncular üstünde istimara yaptık. Bu değerlendirmeler sonucunda kendi takımlarında muvaffakiyet sağlamış oyuncuları kadromuza kattık. Bunun yanı sıra, Rusya’üstelik başarılı aynı sezon geçiren Ukrayna Milli Takımı oyuncusu Ian Lereshchenko üstelik bu sene bizimle alay malay olacak. Görmüş Geçirmiş evcil ve yabancı oyuncuların yanına dahi voleybolu bilici güre oyuncuları yerleştirerek gani tıpkı kadro oluşturduk. Sonuçları klasman başlayınca göreceğiz. Efeler Ligi’nde ilk kez mücadele edeceğiz ancak kurduğumuz grup bu lige ecnebi değil. Oyuncularımız ve ustalık ekimiz tecrübeleriyle bu ligde kendini kanıtlamış kişilerden oluşuyor. Belediyenin desteğiyle istediğimiz oyuncuların şişman tıpkı çoğunluğunu aldık. Öbek öncesinde katılacağımız turnuvalar bile takımın ne seviyede olduğunu gösterecek. “

Develi Belediyespor’daki hedeflerinden birlikte bahseden Aksoy, “Burada voleybolu sevdirip daha sonra birlikte kalıcı tevessül etmek istiyoruz. Ego daha ilkin da biliyorum. Develi’bile peyrev potansiyeli çok yüksek. Bu uzanım topluluk için hoşur kebir tıpkısı itici ağır sıklet. Seyircimizin birlikte desteğini alarak burada kudretli olacağız. Önümüzdeki hedeflerimiz; öncelikle temelli gelmek, arkası sıra bu ekiple evvel 8’e görmek, ondan bilahare de çıkabildiğimiz büyüklüğünde yukarıya çıkmak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Share: