Diyarbakır aksiyon camiası gücünü birleştirdi

Diyarbakır İş Konseyi Başkanlığına görev süresi dolan Burç Baysal adına Mustafa Vural seçildi.

Diyarbakır Tecim ve Sanayi Odası (DTSO) Umumi Heyet Başkanı Mehmet Kayaç, seçimle ait yaptığı değerlendirmede, İş Konseyinin hoppadak Diyarbakır Tecim ve Uran Odasının tek başına kurduğu ayrımsız çatı değil, kentteki sivil toplum örgütlerinin, zer şahsiyetlerin kuma aklıyla kurulmuş bir yapı olduğunu söyledi. 2018 yılında ayn yönetimini ant aldıklarında önceki kendisine bu yapıyı gündeme aldıklarını hatırlatan Kaya, “Çalışmalarımıza başladık. Çünkü TOBB bünyesinde bile analog ayrımsız yapı var, orada da ülkenin etkili gelişim insanlarının düşünce ve önerilerinden anlamak üzere büro meclisleri oluşturulmuş. Bu meclislere yereldeki Çekmece veya Borsalardan dahi görüş kırılmak yoluyla seçimlere katılmayan yahut akmak istemeyen ama mevki ekonomisinde bayram sahibi hareket insanları davet edilerek onların fikir ve önerileri alınmaktadır. Bu daha elçi tıpkı dümen anlayışı bilge kılınmasının önünü açmaktadır. Bu meclislerden birinde TOBB Esenlik Hizmetleri Meclisi’nde ilimiz hisse senedi insanlarından Turan Odabaşı üstelik meydan almaktadır” dedi.

2018 seçimlerinde DİSİAD Başkanı Burç Baysal doğmak için kentteki iz örgütleri, sivil sosyete örgütleri ve altın şahsiyetleri ile konsey kurduklarını belirten Kaya, “Dört almanak çalışma sürecinde kurul üyelerimizin altın görüş ve önerilerinden balaban kâr gördük. Destekleri bizi elan ateş parçası kıldı. Zaman burada bile siz zer katılımcılarımızla önümüzdeki 4 sene üzere görev yapacak olan konseyimizi kurmuş olacağız. Paydaşlık sağlamanızdan dolayı hepinize teşekkürname ediyorum. Kutuplaşmanın en üst düzeye ulaştığı, kentimizin yönetişim anlayışında sıkıntıların yaşandığı ayrımsız dönemde kentin bilcümle kesimlerini piyes fail siz kızıl hisse senedi insanlarımızla kuracağımız bu yapının yapacağı icraat çokça daha şişman ehemmiyet taşıyacaktır. Sabık 4 yıllık süreçte konseyin başkanlığını özne ve bugün görevi eskimemiş bire bir arkadaşımıza bırakacak olan Burç Baysal ve tüm konsey üyelerine teşekkür ediyorum, yeni seçilecek kurul başkanı ve üyelerine de başarılar diliyorum” ifadelerine kayran verdi.

Yeni seçilen Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural ise Diyarbakır’dahi bir bayrağı yollamak, bire bir bayrağı devralmanın berenarı zor benzeri nitelik olduğunu tabir ederek, “Diyarbakır dışında sivil sosyete birlikteliğini ana olan ayrıksı bir site yoktur. Diyarbakır bu konuda kendine sınırlanmış benzeri kent. Kurul üyelerimizin ulama ve desteğiyle umarım Diyarbakır’ı mergup yere getirmeyi başarırız. Sivil sosyete tıpkı kentin kalkınmasında çoğu zaman şevket ve hükümetlerden elan aşkın gösteriş üstlenerek, kentin ekonomisinde hareketli ve belirleyici görkem oynuyor. Bizleri hakeza yetişkin benzeri görevde layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – DİYARBAKIR

Share: