Diyarbakır haberleri! DİYARBAKIR – CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Nazlıaka, Diyarbakır’da ziyaretlerde bulundu

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Diyarbakır’da muhtelif ziyaretler gerçekleştirdi.

Nazlıaka, CHP İl Başkanlığı’nda partisine katılım sağlayıcı ara sıra kadınlara rozet taktı. Nazlıaka daha sonraları Uğur ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Diyarbakır’da 7 sene ilk sakat Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürüldüğü ve 2 polisin şehit edildiği tarihi Dört Ayaklı Minare’ye mevrut Nazlıaka, burada yaptığı açıklamada, Elçi’nin masumiyetin ve barışın timsali olduğunu, onu unutmayacaklarını söyleyerek, yere karanfil bıraktı.

Nazlıaka peşi sıra 21 sene ilk Itimat Müdürü Büyük Gaffar Okkan ve 5 polis güçleri memurunun martir edildiği hat Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı’nda yapılan anıtı ülfet etti.

Anıta karanfil bırakan Nazlıaka, “Okkan, soy aynı Cumhuriyet sevdalısıydı. Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusuydu ve külhanbeyi yürekti” ifadelerini kullandı.

Gazi Köşkü’nü birlikte gezdikten sonradan memleket başkanlığı önünde partililere seslenen Nazlıaka, kebir bir kalın üstlendiklerini belirterek, “Temas çevrim amma gelişigüzel dönem sahada olmalı, halkın partisi namına halkın iktidarını kurmalıyız. Kazanacağız ve halkın iktidarını hep gelişigüzel kuracağız.” diye niteleyerek konuştu.

Share: