DKMP 1. Mıntıka Müdürlüğünden “Hayvanları Siper Haset” etkinliği

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Himaye ve Milli Parklar (DKMP) 1. Kesim Müdürlüğüne merbut illerde, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Esirgeme Haset kapsamında mütenevvi etkinlikler düzenlendi.

???????Nahiye Müdürlüğünden 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Siper Haset dolayısıyla yapılan açıklamaya göre, Nahiye Müdürlüğüne tutkun Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ndeki “Sokak Hayvanları Iyileştirme” çalışmalarında bugüne kadar 178 bin 50 hayvana aşılama, 133 bin 361 hayvana takim işlemi gerçekleştirildi.

Çıkmaz hayvanlarından 1446’sı sahiplendirildi, binlerce akarsu ve mama kapları ile kedi ve köpek evleri dağıtıldı.

Bu hususi gün nedeniyle Polonezköy Karışık Hayatı Eğitim Merkezi’nde öğrencilere aşılanmamış hayatı ve biyoçeşitlilik eğitimi verildi, istihsal istasyonundaki sülünler ile karacalar öğrencilerce gözlemlendi. Tedavisi tamamlanan yırtıcı kuşlar doğaya salınırken öğrencilere akarsu ve mama kapları ile hediyeler dağıtıldı.

Tekirdağ’da okul bahçesine sergilik kuruldu. İlköğretim öğrencileri koşuk, resim ve temsil etkinlikleri gerçekleştirdi. Bitirmiş eğitim bilimi köpekleriyle gösteriler düzenlendi, çıkmaz hayvanları üzere abla ve akarsu kabı dağıtıldı.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Bulunmaz Aşılanmamış Hayatı Geliştirme Sahası’nda çocuklara tabiat eğitimi verildi.

Öğrencilerle kuş gözlemi

Marka Ajansı’nın teknik desteğiyle “Bulunmaz Melez Hayatı Geliştirme Sahasında Kuş Gözlemi Öğreniyorum” projesi kapsamında ilköğrenim 4. derslik öğrencileriyle kuş gözlemi etkinliği yapıldı. İzmit’te çıkmaz hayvanlarını ahretlik noktalarına mama bırakıldı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde “Domestik Efsanevi Yaşam Parkı” açıldı. Sakarya’da “Çıkmaz Hayvanları Eğreti Kademe Tedavi ve Iyileştirme Merkezi’nin tanıtımı yapıldı.

Kırklareli Belediyesi Geçici Kademe’nde planlı etkinlikte, hayvanseverler ve öğrencilerle benzeri araya gelindi. Katılımcılara ası ve broşür dağıtıldı.

Share: