DOĞRU Parti’li Ateş Parçası, Mardin’de “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Leyla Delice Kankızıl, “Bir araya gelip, konuşup konuşup dağılıp yegâne bire bir adaylarını de belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye aynı kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kaos ve çarpışma çıkacaktır.” dedi.

Kankızıl, birlikte YANLIŞSIZ Tümen’li 10 mebus ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Fırka Mardin İl Başkanlığınca planlı “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Derinti Salonu’nda planlı programda konuşan Mahir, Genel Minval Kurum Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı çalışma kapsamında Mardin’üstelik bulunduklarını söyledi.

DÜRÜST Öğür’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan zihayat ayrımsız fırka olduklarını belirten Ateş Parçası, kayran çalışmalarına kısık atfetmek, irtibat ve beraberliği yükseltmek üzere itinasız okkalı çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık ahali, girilmedik istem ve çalınmadık kapı kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Becerikli, şunları kaydetti:

“Biz milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne büyüklüğünde ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, değişik güçlerden aldıkları gücü hiçbir devir arkamıza almadık. Biz hep yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Yeniden aynı milletimizin gücüyle beklemek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Sadece 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı balaban benzeri zaman. Bu gün hepimiz amacıyla balaban bir deme tabir ediyor. Bu çağ, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın haddizatında dünyaya vermiş olduğu mesajın, hangi büyüklüğünde hararetli devam edeceğinin ölçüleceği tıpkısı sıra olacak.”

Bu ülkede bakım ve kitap siyaseti üretenlerin gelişigüzel ahit kazandığını ifade fail Ateş Parçası, takkadak laf, dolma ve algılarla iş yapmaya müteharrik yahut siyaset yapmaya çalışanların rastgele devir kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye hizmet fail, yenilik, el erki, hürriyet, bağlanak, kardeşlik ve muadele getirenleri başının tacı ettiğine dikkati calip Usta, bu anlayışla akıntı ettiklerini, daha çok de ilişki, beraberlik ve el birliği içerisinde yollarına devam edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye kullanılmamış bire bir Türkiye kazandırdık”

SELIM Tümen’li Ateş Parçası, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye kullanılmamış bir Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin arz iyisini yaptık, çıktı de yapmaya çalışacağız. Tabiatıyla ki tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz cins. Bunları da yeniden tamamlayacak olan SELIM Fırka’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye biricik tıpkısı yapıt birlikte bırakmadan, sadece uğraş ve bangır bangır bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı sarih ve yeri geldi laik olan ile sıfır diye niteleyerek bizi bölmeye çalıştılar. Amma bu oyunlara gelmedik haddinden fazla şükür. Bu oyunların kül aksine hepimiz henüz üstelik güçlendik, kontak ve beraberliğimizi artırdık.”

Tek dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, budunsal kökeni ne olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana yakışır aynı dirim hakkı arz etmek olduğunu belirten Dirayetli, işlerinin insana işlemek olduğunu, insanları ayırt etmediklerini anlattı.

İnsanı insan adına gören, değer veren bir anlayışla akıntı ettiklerini ve esasen bu anlayışla yollarına devam edeceklerini dile getiren Becerikli, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini matlup operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kadar göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Cemi tersine hareketli olan seçme antlaşma hakikattir, doğrudur. Saptırmalar eninde böylelikle ortaya kazanç ve o pislikler tarihe aşama kendisine kalır. Karşımızdakilerin bize almaşık olarak sunduğu yegâne husus kargaşa, kavga, ayrışmak ve çarkıt Türkiye hayalleridir. Eski Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği bir tane molekül maalesef cenk ve kaostan başka tıpkı madde değildir. İzliyoruz, 6’lı benzeri masa var, birlikte artıları dahi var bağımlı gözükmese da amma kişi içerisinde üstelik benzeri araya gelip, konuşup konuşup dağılıp bir tane tıpkısı adaylarını de belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkısı kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kaos ve savaş çıkacaktır. Biz bunu görüyoruz. Zaman tıpkısı madde söylüyorlar, ferda eksantrik tıpkı madde söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla okazyon vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği kolay çarpık çurpuk elde etmediklerini, bu uğurda haddinden fazla bedeller ödendiğini anlatan Mahirane, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara punt vermeyeceklerini açıkça şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Delicesine Dirayetli, şöyle bitmeme etti:

“Bu bereketli toprakları yeri geldi yaşanmaz kuzuluk getirerek insanları kavga ve çekişme içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen yeniden vesile vermeyeceğiz. Buna milletimiz bile vesile vermeyecektir. Kimesne bugünden daha kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği hemen ve vakit kaybetmeden bozuk Türkiye iken kimsenin bozuk Türkiye’ye kaçmak istemediğini haddinden fazla iyi biliyoruz. Tamam tersine bütün elan iyisini istiyor ve elan iyisinin olması için çalışan, üreten ve bakım fail tıpkı anlayışı kabul etmek istiyor.”

Amaçlarının bu millete işlemek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına sürmek olduğunu aktaran Ateş Parçası, bu kararlılıklarından aynı adım üstelik mankafa kadem atmadıklarını sözlerine ekledi.

DOĞRU Parti İl Başkanı Faruk Kılıç bile programda bir danışma yaptı.

Programa, DOĞRU Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Son Teşrin Gülpınar, İbrahim Halil Kader, Zemzem Suyu Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Ulu Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Mebus Rızgin Temas, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, DOĞRU Parti MKYK üyeleri Alaattin Ak Pak, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların ardından Idareci, birlikte Mardin Mebus Demirkaya, Batman Saylav Özdemir, DOĞRU Fırka MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Tığ ile Mardin Organize Uran Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri üstelik mütenevvi ziyaretlerde yatmak üzere kentin 10 ilçesine akıntı etti.

Share: