Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) düzenlenen 4. Işık Yarışması’nda, Küçük Asya Ajansı (AA) foto muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kalabalık ülke sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri ön plana fehmetmek, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına yardım ulaşmak üzere düzenlendiğini belirtti.

Yarışma marifetiyle foto sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Gün Doğusu Karadeniz’in il ve ilçelerinin tanıtılması için belgelik oluşturulduğunu rapor etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere servet ödülü ve mütenevvi hediyeler verileceğini kaydetti.

Mürtefi Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Şanlı Duygusal ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile yargıcılar kurulu özel ödülüne müstahak görüldü.

Share: