Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Güre Meclis Toplantısında AKP Grubunu Eleştirdi

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Dinç, Görgüsüz Divan Toplantı’sında Uray’nin istikraz talebine ret oyu veren AKP grubunu eleştirdi. Döşemealtı ilçesinin Türkiye’nin çekim merkezi olduğunu tamlayan Tendürüst, “Hep bunları birlik vatandaşlarımızla birlikte belediyeler olarak yaşarken; sizin amacınız hangi? Bölgeye gitmek envestisman açmak yerine belediyeyi kapamak mi? Bunun cevabını bekliyorum. Ne gerekçeyle bu şartları kasten bunların karşısında duruyorsunuz” dedi.

Borçlanma ile ait adına başkana izin verilmesi konusunda yapılan oylamada MHP ve AKP grubunun ret vermesine rağmen oy çokluğu ile değişmeyen geçti. Döşemealtı Belediye Reisi Turgay Tüvana ret oylarına tepki gösterdi.

“BELEDİYE KİLİTLENSİN HİZMET ÜRETEMESİN SIKINTILAR İÇİNDE BOCALASIN. BİZ DE BAHTIYAR OLALIM MI DİYORSUNUZ”

Komutan Dinç şunları söyledi:

“Bilcümle bunları kül vatandaşlarımızla alay malay belediyeler kendisine yaşarken; sizin amacınız hangi? Bölgeye gitmek envestisman boşaltmak yerine belediyeyi bloke etmek mi? Bunun cevabını bekliyorum. Hangi gerekçeyle bu şartları bilerek bunların karşısında duruyorsunuz. Döşemealtı halkına hizmetlerimizi çalışmalarımızı engel olmak mi istiyorsunuz?  Hep Döşemealtı’na bunu anlatmanızı istiyorum. Burada bir tane benzeri garaz ortaya çıkıyor Belediye kilitlensin hizmet üretemesin teessürat zarfında bocalasın. Tığ birlikte mutlu olalım mı diyorsunuz?”

“8 YILI BİTİRMEK ÜZEREYİZ YÜZLERCE PROJE YAPTIK”

Dinç sözlerini şöyle sürdürdü:

“8 yılı kişiselleştirmek üzereyiz yüzlerce proje yaptık. Caddeler, bulvarlar, fabrikalar, hastane. Cami, parklar, ekolojik çocuk yuvası, bilgisizlik merkezi, spor alanları, ilişki yerleri, şehir meydanları ve bitmeme ediyoruz. Bizden önce Döşemaltı’nı Antalya’dan 10 kişiden 5 i bilmezken zaman Antalya’nın markası adına yüzdelik 100’ünün de yaşamak istediği bildirme çok koca düzlük yer çok icazet veren noktaya getirmesinin asıl sebebi yapılan projeler ve yapılan çalışmalardır. Bu yüzden eksiksiz say arkadaşlarıma ve bürokratlarıma teşekkür ederim.”Share: