Dumlupınar Şehitliğinde Sabah Namazı buluşması

Kütahya İl Müftülüğünce Balaban Zaferin 100. yılında Dumlupınar Şehitliğinde, ” İlahi Huzurda Ecdadın Uğrunda ” ismi ile Sabahleyin Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Programa Kütahya Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman, Tahsin Teşrinievvel, Dumlupınar ve Aslanapa İlçe Müftüleri, mülk ve ilçelerden mevrut katılımcılar ile alanda kamp kuran vatandaşlar katıldı.

Sabah Namazı Buluşması şehitlikte sabahleyin ezanı ile başladı. Çifte ezan şeklinde okunan ezan-ı Muhammedi ile şehitlik yankılandı. Salat öncesi hocalar tarafından Yasin-i Kutsi okundu.

Sabah Namazını Ayasofya Camii Saksı İmam Hatibi Ferruh Muştuer kıldırdı. Arkası Sıra sabah zikri ifa edildi. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş aşr-ı kutsi okuduktan bilahare, sabah sohbeti ve duasını yaptı.

Milli Mücadelenin 100.yılında kahraman ecdadımız ile benzeri ihtisas ve heyecanda olduğumuzu yorumlamak ve onlara dua emreylemek için bu programın yürütme edildiğini söyleyen Müftü Demirtaş, ” Ordusuna Sefir Ocağı, askerine Mehmetçik ismini veren, İstiklal Marşına hak ve hakikati, şehadeti, özgürlüğü, mabedi ve ezan sevgisini yerleştiren bu aziz milleti iki cihanda aziz eylesin” dedi.

Program sonrası katılımcılara sabah çorbası izaz edildi.

Programa Ayasofya Camii mortocu-hatibi Ferruh Muştuer, Selman Koca Camii İmam Hatibi Selman Kızmaz, Kütahya Ulu Camii Ezancı Kayyımı Beyti Haylaz, Fatih Alp Arslan Dikkat, Ayar Özden, okuyucu namına katıldılar.(MA-EFE) – KÜTAHYA

Share: