Dünyaca adlı yarışçılar TransAnatolia’da buluşuyor

Hatay’dan 20 Ağustos’ta bidayet alacak TransAnatolia Rally Raid’e uluslararası motorsporları dünyasından Fransız Xavier de Soultrait, İtalyan Federico Butto, Martino Albertini ve Alberto Bertoldi üstelik kayran alıyor.

Dünyanın sunma büyük ve dokuz canlı rally raid yarışlarından TransAnatolia 12. yılında 20 Ağustos’ta Hatay’dan start alacak. Motosiklet, Quad, SSV, Araba ve Kamyon kategorilerinde 53 rally, 31 raid oluşmak için toplam 84 yarışçının katılacağı yarışlara, bu yıl Türkiye’nin beraberinde İtalya, Fransa, İngiltere ve Hollanda’dan üstelik katılma var. Mavera yandan motosiklet Rally kategorisindeki katılımcılar arasındaki 15 müsabık TransAnatolia’ya ilk defa katılacak.

Bu sene elan evvel çokça öğün Dakar Rally’sinde başarılara imza atmış ve bu organizasyona ikinci posta katılan Yamaha takımından Fransız Xavier üstelik Soultrait KTM 690R motosikletiyle katılıyor. Tekrar TransAnatolia’dahi güzeşte yılın motosiklet kategorisi birincisi italyan Alberto Bertoldi bile KTM 450 ile bu sene yarışta yerini algı. SSV1 kategorisinde ise italyan yarışçılar Federico Butto ve Martino Albertini ikilisi yer takanak.

Bu yıl kamyon kategorisinde altıncı el katılan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi de Mercedes Unimog’ları ile yarışa kalite katacaklar.

16 mülk sınırından geçilecek ve toplanmış 2.800 km’lik rotası olan yarışta, yarışmacıları bu yıl berenarı mütehammil zirveler bekliyor. Yarış 27 Ağustos’ta Eskişehir’da sona erecek. – İSTANBUL

Share: