DÜRÜST Parti’li Karaaslan, Niğde’de “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliğine katıldı

SELIM Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Milli Ağaçlandırma Haset” etkinlikleri kapsamında, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde ağaç dikti.

Merkez kampüste öğrencilerle arkadaşça fail Karaaslan, henüz bilahare fidanları toprakla buluşturdu ve birey suyu verdi.

Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Niğde ziyaretleri kapsamında türlü programlara katıldığını, şu anda üstelik “Milli Ağaçlandırma Haset” kapsamında fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

2023 ve ötesiyle ilişkin çok zinde hedeflerin olduğunu vurgulayan Karaaslan, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde toplumun değişik kesimlerini kucakladığı, onlarla tıpkısı araya geldiği ve ‘Bu yüzyılın hedeflerini gelişigüzel yazalım, bu yıpranmamış sayfanın hikayesini birlikte yazalım.’ dediği benzeri sürecin içinden geçe, bunun bildirme oylumlu paydaşları çoluk çocuk diye düşünüyorum. O yüzden gençlerle görünmek, geleceğe çağ tezyit etmek, rekiz tezyit etmek çok çok bulunmaz. Türkiye, ağaçlandırma çalışmaları noktasında Avrupa’bile birinci, dünyada birlikte dördüncü tam. Gene orman varlığını zait kıymetli ülkelerden biriyiz. Bu yönüyle çok ağırbaşlı bire bir faaliyet var.”

Etkinliğe, AK Fırka Niğde Saylav Müşkül Ergun, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Akil, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Ömer Kılıç ve öğrenciler katıldı.

Share: