DÜRÜST Tümen Muğla Saylav Gökcan, mektepli yurdunda incelemelerde bulundu

DOĞRU Fırka Muğla Mebus Yelda Erol Gökcan, Muğla Turgutreis Mektepli Yurdunda incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve yetkilİlerden bilgelik alan Gökcan, Muğla’da 2002 yılında 2 bin 673 olan akak sayısını mezuniyet be tekmil artırarak, öğrencileri açıkta bırakmadıklarını söyledi.

Geçen sene Muğla’da 8 bin 35 olan sıkı kapasitesini yapılan yatırımlarla bu sene yüzdelik 72 yetenek artış ile 13 bin 830’a çıkardıklarını belirten Gökcan, “Yaptığımız kullanılmamış yurtlar amacıyla 500 milyon liranın üstünde soy kullandık. Yaşanan bu artış ile Bildirme cenneti Muğla’mızda darülfünun eğitimi kazanmak üzere yurtlarımıza referans fail Türkiye’nin dört bir yanından gelen evlatlarımızın tamamını yurtlarımıza yerleştirdik.” dedi.

Yurtların olmadığı ilçelerde Gençlik Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği adına konukevi pansiyon ve otel kiralama yöntemleri ile hiçbir genci mağdur etmediklerini anlatan Gökcan, tek öğrencinin dışarıda bırakılmadığını kaydetti.

Öğrencilerin, Cahillik ve Spor Bakanlığının konforlu ve sakıncasız yurtlarına yerleştirmenin sevincini yaşadıklarına işaret eden Gökcan,”Muğla’mıza kazandırdığımız bu yatırımlar amacıyla Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cahillik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Anadolu’nun ciharıyek yanından Muğla’mıza mevrut öğrencilerimizin aileleri müsterih olsun. Sonuç basamak güvenlikli, konforlu, temiz ve açık sosyal teçhizat üniteleri ile gençlerimiz domuzuna benzeri yetişek dönemi geçireceklerdir.” diye niteleyerek konuştu.

Gökcan, mehabet yurdu olmayan Marmaris ve Bodrum ilçelerine bile yıpranmamış ancak yatırımlarının planlandığını dile getirdi.

Share: