Düz Şeş Sodyum Klorür Şehri’nde Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu

Çankırı’bile, Cumhuriyet Altını’in kuruluşunun 99. yıl dönümü resepsiyonu, içtima 150 metre altında bulunan ve Hititler döneminden beri tuz elde edilen Meydan Şeş Sodyum Klorür Şehri’nde verildi.

Vali Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, Kayran Altı Sodyum Klorür Şehri’nde, amme görevlileri, sivil topluluk temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, sporcular, mülki ve askeri yetkililer, muhtarlar, esnaf ve gelişim insanları ile diğer davetlileri akseptans etti, burayla ilgilendiren bilgelik verdi.

Programda müzik dinletisi sunuldu.

Vali Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok 99 yıllara milletçe ulaşmayı rica ettiklerini söyledi.

Bu uğurda hayatlarını feda etmiş şehitleri rahmetle andığını belirten Ayaz, “Bu sene Cumhuriyet resepsiyonunu şehrimizin genişlik önemli turistik değeri olan Meydan Altı Tuz Şehri’nde açmak istedik. Hakeza anlamlı bire bir günde burada bulunmaktan periferi hem ego hem de misafirlerimiz çokça mutlular.” dedi.

Meydan Altı Tuz Şehri’nin tanıtımına yardım sağlamak istediklerini dile getiren Ayaz, “Şu anda masaları dolaşıyorum, misafirlerimiz ve biz oluşan atmosferden gayet memnunuz. Tedarik sürecinde gelişmemiş tereddütlerimiz oldu amma şu anda arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu ortamdan çokça memnunuz. Kabul Resmi amacıyla şehirdeki yer akıllıca yeri seçtiğimizi düşünüyorum. Zaman milletimiz için çokça muhteşem bire bir dönme. Burası üstelik şehrimiz üzere haddinden fazla mehabetli aynı meydan, ikisini zaman buluşturmuş olduk. Hedefimiz, burayı iş birliği içinde yer bol şekilde gitmek ve ülkemizin turizmine kazandırmak.” diye niteleyerek konuştu.

Vali Ayaz, Togg’un dizi üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışına ilişik soru konusunda de şunları kaydetti:

“Siftinlik ülkemiz üzere tarihi bire bir günü görüntülük başında bile olsa yaşamış olduk. Haddinden Fazla koskocaman, sonuçta milletçe hava duyduk. İlk beyinli cihazımız, bilinen tabir o şekilde kullanıldı. İlk aptal cihazlarımız bantlardan indiler. Anadolu kırmızıyla üstelik Sayın Cumhurbaşkanı’mız cereyan etti ve imdi dizi üretime geçti. İnşallah evvel fırsatta binmek isteriz amma milletçe aniden çok sevinci benzeri anda yaşadığımız aynı ahit oldu.”

Share: