Düzce’de kentsel dönüşümün merkezde uygulanması üzere faaliyet başlatıldı

Düzce’de kentsel dönüşümün merkezde uygulanması için çalışma başlatıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Şehremini Faruk Özlü, Düzce’nin ciharıyek beraberinde bitmeme fail konut stokunun yenilenmesi çalışmalarını merkeze yaymak amacıyla balaban aynı hamle attı.

Şehir merkezinin bildirme dallı güllü noktalarından biri olan Gaziantep Caddesi esnafıyla tıpkısı araya mevrut Özlü, kentsel dönüşümün merkezde uygulanması için mücahede başlattı.

İlk esnaf toplantıda, Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürü Nurhan Kartal, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu ile İmar ve Kentçilik Müdürü Ehlidil Münevver da amade bulunurken türe sahiplerine belirlenen noktalara ilgili yapılan beceri icraat aktarıldı.

Esnafın de restorasyon çalışmalarının serian başlaması isteklerini iletmesi üstüne yapılan sunumda şehir merkezinde muteber ümran yönetmeliği, yenileme sürecinin aşamaları üzerine bilgiler paylaşıldı.

Esnaf ve kurumların kuma görüşü ve kararıyla şehrin genişlik diri caddelerinden biri sunu gelişmemiş zamanda bakir ve zinde yapılara kavuşacak.

“Düzce’mizin tamamını depreme dayanabilen yapılarla donatacağız”

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Özlü, Düzce’birlikte basamak stokunun yenilenmesi hususunda çalışmaların bitmeme ettiğini ancak kent merkezinde kalan sakat yapıların de od oluşturmaması namına yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin şişman üzüntüye illet olduğuna değinen Özlü, şunları kaydetti:

“Düzce’miz de yer sarsıntısı bölgesi ve bu konuda bu güne büyüklüğünde olduğu gibi bundan sonra da emniyetli yapılara ittihat etmek için çalışmaya devam ediyoruz. Yeryüzü makro dideban; kent merkezinde mütezayit eski binaların yenilenmesi, sağlıklı birer çatı haline getirilmesidir. Bu konuda uray yerine hangi gerekiyorsa yapacağız. Merkezde imar yönetmeliğimiz dayanak noktası+3 itmam ile ilişkin. Zer esnafımız, hak sahipleriyle Gaziantep Caddesi amacıyla hangi yapabiliriz konuştuk. Kendileriyle hazırladığımız maharet detayları paylaştık. Yönetmeliğe akla yatkın kendisine intaç sınırı, yapı güvenliği ve donanımları üzerine mutabık kaldık, onlar üstelik üstüne düşeni açmak istiyor.”

Özlü, şehrin hafızası olan bu noktalarda içtimai ve kültürel mirası koruyarak hareket edeceklerini vurgulayarak, “Kurumlar ve doğruluk sahipleri ortada iş birliği görüşmelerimiz tınlamalı yerine başka noktalar için üstelik bitmeme edecek. el birliği ile Düzce’mizin tamamını depreme dayanabilen yapılarla donatacağız. Bu laf sunma önemli gündemimizdir.” ifadelerini kullandı.

Share: