Düzce’de sıcaktan bunalanlar Melen Çayı’nda rafting yaparak serinledi

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde hafta sonu sıcak havadan bunalan adrenalin tutkunları, Melen Çayı’nda rafting yaptı.

Hava sıcaklığının 32 dereceyi bulduğu kentte genişlemek isteyen evcil ve ecnebi misafirler, Dokuzdeğirmen mevkisindeki Melen Çayı’na akış etti.

Rafting öncesi horon ve oyun havası oynayarak gönüllerince eğlenen raftingciler, daha sonradan botlarını çaya indirerek kendilerini suya bıraktı.

Adrenalin tutkunları, tabiat içindeki 13 kilometrelik parkurda hararetli dakikalar yaşadı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine, havaların ve nehirdeki suyun ısınmasıyla talebin iki hatim arttığını söyledi.

Tatilcilerin hamam yaz günlerinde rafting yapmayı tercih ettiğini aktaran Bayır, “Buraya gelen misafirlerin bütünü haddinden fazla ağır ezgi insanlar, tamamen cümbüş odaklı geldikleri için herkesi kıvançlı şekilde buradan uğurluyoruz.” dedi.

Bayır, rafting öncesi horon, oyun havaları ve deli dolu müziklerle misafirleri motive ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Motivasyonla nehre girdiklerinde içleri içlerine sığmıyor. Melen Çayı’nın serin sularından geçmek istemiyorlar. İstanbul ile Ankara’ya 2 saat mesafedeyiz. Erişim sıkıntısı olmadan arz ulaşılabilir nehirlerden birisine sahibiz. O yüzden potansiyelimiz faziletkâr. Hedefimizi 150 bin koymuştuk ama temas sabık aktarılma elan da artıyor. İnşallah hedeflerimizi 200 bine büyüklüğünde çıkaracağız.”Share: