Edirne’de afetzedelere dürü yapmaya gelen bala kaymakamın kapısını elinde kumbarasıyla çaldı

Edirne’nin Süloğlu ilçesinde dinamik 10 yaşındaki Berat Şakrak, afetzedelere kumbarasındaki paraları bağışladı.

Süloğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Şakrak, elinde kumbarasıyla Süloğlu Kaymakamı Müstakil Kaya’nın makamına gitti. Kumbarasını Kaymakam Kaya’ya uzatan Şakrak, depremzedelere bağışta düşmek istediğini söyledi.

Kaya, Şakrak’ı alnından öperek davranışı nedeniyle tebrik kartı etti.

Şakrak’ın kumbarasından sâdır mülk AFAD’ın depremzedeler üzere başlattığı yardım kampanyasına yatırıldı.

Oyuncaklar depremzede çocuklara ulaştırıldı

Bu arada Keşan ilçesinde arkalama kampanyasına katkıda kâin çocukların getirdiği oyuncak, harçlık ve had kağıtları depremzede çocuklara ulaştırıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet, yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşları ülfet ederek acılarını paylaştı.

Helvacıoğlu, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde AFAD’ın kurduğu otağ kentte mütezayit depremzede aileleri görüşme etti. Burada çocuklarla kardeş kardeş eden Helvacıoğlu, Keşanlı çocukların arkalama kampanyasına getirdiği oyuncak, harçlık ve nokta kağıtlarını depremzede çocuklara verdi.

Helvacıoğlu, depremin yaralarını kullanmak üzere tekmil Türkiye’nin yediden yetmişe bir tane canevi olduğunu belirtti. Kendileri bayağı ancak yürekleri cemi dünyayı kucaklayacak kadar şişman olan çocukların depremzede ayrıntılar için topladıklarını ilettiğini ifade eden Helvacıoğlu, pres günlerin irtibat ve beraberlik içre atlatılacağını kaydetti.

Oyuncaklardaki notlar duygulandırdı

Oyuncakların üstünde yazan notlar duygulandırdı.

Notlarda yazan “Canım kardeşlerim kendinizi hiçbir zaman bekâr hissetmeyin. Ben herhangi bir antlaşma sizin amacıyla Allah’a yakarış edeceğim.”, “Canan arkadaşlarım kardeşim Çağ ve ego Zeynep sizler için genişlik sevdiğimiz oyuncaklarımızı hazırladık. Sizleri haddinden fazla seviyoruz. Sakın üzülmeyin.” ve “Umudumuzu ve direncimizi artıran dayanışma ruhumuzu güçlendiren kardeşlerimize çokça teşekkürname ediyoruz.” cümleler duygulandırdı.

Share: