Edirne’de Diş Hekimleri Günü dolayısıyla merasim düzenlendi

Edirne’de Diş Hekimleri Haset dolayısıyla tören düzenlendi

EDİRNE – Edirne’de Türkiye Bilimsel Diş Hekimliği’nin 114. yapılış yıldönümünü zımnında merasim düzenlendi.

Edirne’de 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Haset dolayısıyla merasim düzenlendi. Atatürk heykeli uğrunda planlı tören, çelenk sunumu ile başladı. Tevakki Etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Özlem Kolcular yaptı.

“Toplamda 46 bin dişçi kendisine hizmet sunumunda görev yapmaktayız”

Türkiye’de ilmî diş hekimliğinin 114. yapı yıldönümünü kutladıklarını belirten Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Özlenti Kolcular, “Türk Diş Hekimleri Birliği’ne kayıtlı 34 bin, kamuda etkin 12 bin dişçi ile gelişigüzel toplamda 46 bin diş hekimi adına uç ve diş sağlığı hizmet sunumunda fariza yapmaktayız. 104 dişçilik fakültesinde eğitim bilimi gören 39 bin öğrenci ile önümüzdeki 5 sene içerisinde toplamda 80 bin civarında diş hekimine ulaşacağız” dedi.

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında eksiksiz diş hekimlerinin kavşak ve diş hizmeti sunumunda bilgilerini güncellemeyi hedeflediklerini aktaran Kolcular, vatandaşların nitelikli kavşak ve diş sağlığı hizmetlerine ulaşmasını çıkarmak için çalıştıklarını tabir etti.

Atatürk Heykeli önünde planlı merasim ışık çekiminin peşi sıra sona erdi.

Share: