Edirne’den gelişmemiş gelişmemiş

Süloğlu Kaymakamı Müstakil Kayaç, ilçedeki afetzedeleri ülfet etti.

Kaymakamlıktan yapılan mukayyet açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Süloğlu’na de afetzede aileler geldi.

Kaymakam Hür Kayaç, ilçeye gelen aynı ev ile hastanede tedavi gören afetzedeyi müzakere ederek esbak olsun dileklerini iletti.

Afetzede aileler birlikte kaza makamına gelerek birimlerin bandaj ve desteği ile Süloğlu halkının misafirperverliği amacıyla teşekkür etti.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli yer sarsıntısı bölgesine gitti

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Hatay’a gitti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra bölgede yapılan çalışmalar bindi yüklemek talip Edirne Ekincilik ve Orman Müdürlüğü personeli hazırlıklarını tamamladı.

İl Müdürü Atilla Bayazıt başkanlığındaki iklim ve kaymakamlık müdürlüklerinden gönüllü personel, Hatay’dahi çalışmalara bindi olacak.

Hantal’üstelik badem ağaçları çiçek açtı

Edirne’nin Hantal ilçesinde badem ağaçları çiçek açtı.

Sıcaklığın 16 dereceye büyüklüğünde yükseldiği ilçede badem ağaçları “şarlatan bahara” aldanıp çiçeklendi.

Enezli dikici İbrahim Köşeler, kâr ağaçlarının hava sıcaklıklarının zaman normallerinin üstünde seyretmesi zımnında çiçek açtığını söyledi.

Normal şartlarda küçük ay ayının karlı olması gerektiğini tamlayan Köşeler, “Geçtiğimiz yıl bu zamanda kar, buz vardı. Bu sene ne kar yağdı ne üstelik yeterli yağmur. Mevsimler çıktı değişti.” dedi.

İlçede hava sıcaklıklarının hafta sonuna büyüklüğünde mevsim normallerinin üstünde seyretmesi bekleniyor.

Share: