Edirne’den güdük gelişmemiş

Edirne Belediyesince kente mevrut depremzedelere ücretsiz şehir içi muvasala imkanı sağlanacak.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı açıklamada Edirne’ye hareket bölgesinden yaklaşık 2 bin vatandaşın geldiğini belirtti.

Kente mevrut depremzedelere bindi olduklarını aktaran Gürkan, “Edirne Belediyesi Atatürk Ekin Merkezinde kurduğumuz İMECE Market ile vatandaşlarımıza gelip burada istedikleri gelişigüzel nev eşyayı alma imkanını sağladık. Vatandaşlarımızın sunmak, hijyen malzemesi, yavru bezi, bala maması kabil tam ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Antrparantez besin desteğinde birlikte bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ulaşımın da tıpkı ihtiyaç olduğunu tamlayan Gürkan, şunları kaydetti:

“Edirne’ye mevrut kül vatandaşlarımızın Atatürk Kültür Sarayı İMECE Market’e başvurmaları halinde Edirne Belediyesi eliyle düzenlenmiş şişko ulaşımda ücretsiz namına kullanabilecekleri Kent Kartları kendilerine benzeri anahtar yaparak ikram edeceğiz. Herhangi Bir depremzedeye Kent Deneyli vereceğiz, toplu ulaşımdan ücretsiz yerine yararlanacaklar, bunu şehremaneti kendisine biz akçalanmış edeceğiz.”

Keşan heyeti deprem bölgesinde

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kıyamet bölgesi Hatay’da ziyaretlerde bulundu.

Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada kamu gurur kuruluş ve gönüllülerin teşrikimesai içerisinde Hatay’bile nazik bir ilgi ve özveri ile çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Depremin yarattığı yara manzaraya tanıklık ettiklerini nâkil Helvacıoğlu, “Acımız hangi kadar iri olursa olsun bağlantı el birliği içerisinde bu edisyon günleri üstelik sunu kısa sürede atlatacağız. İyi günde değil hoppadak, dağ günde de aynı olan milletin fertleri kendisine bu toprakların bize miras bıraktığı el birliği, bağlantı kardeşlik ve dayanışma ile tek üst, tek canevi, bir tane kuvvet olup bu günleri de atlatacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Helvacıoğlu ve beraberindeki astronomi Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasını da müzakere etti.

Kırıkhan ilçesinde dahi ziyaretlerde mevcut Helvacıoğlu, Keşanlı çocukların müzaheret kampanyasında getirdiği oyuncakları Kırıkhan’daki çocuklara verdi.

Fırıncılardan depremzedelere bindi

Keşan ilçesinde fırıncılar ilçede mihman edilen depremzedelerin aldatmak ihtiyacını 10 dönem süresince karşılayacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilçedeki mecmu fırıncıların 10 periyot boyunca ilçedeki depremzedelere savuşturmak desteğinde bulunacağı belirtildi.

İlçe halkının depremin ilk gününden bu yana kontak beraberlik içerisinde müzaheret kampanyasına bindi verdiği dökme açıklamada, esnafların bile desteğe devam ettiği kaydedildi.

Share: