Edirne’ye gelen depremzedelere müzaheret etmek üzere ücretsiz atlatmak uygulaması başlattı

Edirne’ye gelen depremzedelere müzaheret etmek üzere ücretsiz ekmek uygulaması başlattı

EDİRNE – Deprem bölgelerinden Edirne’ye gelen vatandaşlara müzaheret etmek üzere örnek tıpkı aplikasyon başlatan tıpkısı fırın işletmecisi, ellerinde belgeleriyle gelişigüzel işletmesine gelen depremzedelere ekmeği ücretsiz adına vermeye başladı.

Model üssü Kahramanmaraş olan ve Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana’dahi büyük yıkıma sefer açan depremlerin ardından yaraların sarılması için arkalama seferberliği başlatıldı.

Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından bölgede yaşayanlar farklı illerdeki yakınlarının yanına yerleşmeye başladı. Bu çerçevede Edirne’ye gelen depremzedeler amacıyla mütenevvi yardım ve destekler yapılıyor. Bunlardan birisi birlikte Edirne’de 7 yıldır fırıncılık yapan Fuat Koçer… Depremzedelere yüklenmek amacıyla kat sayı bir aplikasyon başlatan duyarlı esnaf, ellerinde belgeleriyle gelişigüzel işletmesine mevrut depremzedelere ekmeği ücretsiz kendisine vermeye başladı.

Meslekleri fırıncılık olduğu amacıyla babasıyla alay malay depremzede ailelere bu şekilde yardımcı olmayı düşündüklerini söyleyen işletme sahibi Fuat Koçer, ekmeğin umumi tıpkısı gerekseme olması sebebi ile dahi sarsıntı bölgesinden gelen vatandaşlara ekmeği ücretsiz verdiklerini aktardı.

Depremzede vatandaşların ellerinde belgeleri ile geldikleri sürece nereden gelirseler gelsinler emeklerini ücretsiz şekilde alabileceklerini tabir fail Koçer, vatandaşlara bu durumu incitici niyetli kullanmamaları amacıyla çağrıda bulundu.

“Ahit bağlanak haset, bunu bilcümle bu arada atlatalım”

Ata mahdum ellerinden geldiğince depremzedelere bindi olmaya devam edeceklerini tamlayan Koçer, “Gelişigüzel şekilde havari olmaya çalışacağız. Bu mesleğe 7 sene önce başladım. İnşallah meslektaşlarım birlikte kendi bölgelerinde bunu yaparlar. Tek niyetim bu. Ben başlattım gerisi onlarda. Mevlana’nın da dediği kadar para para Allah’ın biz hemen emanetçisiyiz. Buna cemaat çıkalım yeter. Onlar bile bizim kabilinden yurt evladı. Onlara olduysa bizim başımıza birlikte dirimsel. Gün temas haset bilcümle bu arada buna şürekâ olalım. Bugünleri beraber atlatalım. Bu insanlara yara davranmayalım” ifadelerine meydan verdi.

Kahramanmaraş’tan Edirne’deki yakınının yanına gelen depremzede Sebiha Büyükkoz, böyle aynı aplikasyon başlatarak bindi olduğu için pres sahibine teşekkürname etti.

Share: