Edirne’ye mevrut depremzedelere destek olmak için ücretsiz atlatmak uygulaması başlattı

Zelzele bölgelerinden Edirne’ye gelen vatandaşlara müzaheret etmek amacıyla kat sayı bir uygulama başlatan tıpkı fırın işletmecisi, ellerinde belgeleriyle gelişigüzel işletmesine gelen depremzedelere ekmeği ücretsiz kendisine vermeye başladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana’üstelik şişman yıkıma kez açan depremlerin arkası sıra yaraların sarılması için müzaheret seferberliği başlatıldı.

Türkiye’yi kanun boğan depremlerin ardından bölgede yaşayanlar değişik illerdeki yakınlarının yanına yerleşmeye başladı. Bu çerçevede Edirne’ye mevrut depremzedeler için çeşitli müzaheret ve destekler yapılıyor. Bunlardan birisi da Edirne’bile 7 yıldır fırıncılık fail Fuat Koçer… Depremzedelere korumak amacıyla yaşıt tıpkı aplikasyon başlatan duygulu esnaf, ellerinde belgeleriyle gelişigüzel işletmesine mevrut depremzedelere ekmeği ücretsiz olarak vermeye başladı.

Meslekleri fırıncılık olduğu üzere babasıyla birlikte depremzede ailelere bu şekilde havari olmayı düşündüklerini söyleyen pres sahibi Fuat Koçer, ekmeğin umumi aynı gerekseme olması sebebi ile dahi yer sarsıntısı bölgesinden gelen vatandaşlara ekmeği ücretsiz verdiklerini aktardı.

Depremzede vatandaşların ellerinde belgeleri ile geldikleri sürece nereden gelirseler gelsinler emeklerini ücretsiz şekilde alabileceklerini tabir eden Koçer, vatandaşlara bu durumu şiddetli oruçlu kullanmamaları üzere çağrıda bulundu.

“Bölüm ilişki haset, bunu hep bu arada atlatalım”

Ata oğul ellerinden geldiğince depremzedelere bindi olmaya bitmeme edeceklerini tamlayan Koçer, “Seçkin şekilde apotr olmaya çalışacağız. Bu mesleğe 7 yıl önceki başladım. İnşallah meslektaşlarım üstelik öz bölgelerinde bunu yaparlar. Biricik niyetim bu. Ego başlattım gerisi onlarda. Mevlana’nın üstelik dediği kabilinden mülk mülk Allah’ın tığ takkadak emanetçisiyiz. Buna erbap çıkalım kâfi. Onlar de bizim üzere vatan evladı. Onlara olduysa bizim başımıza birlikte sağlık. Zaman angajman haset hep beraber buna destekçi olalım. Bugünleri beraber atlatalım. Bu insanlara acı davranmayalım” ifadelerine kayran verdi.

Kahramanmaraş’tan Edirne’deki yakınının yanına mevrut depremzede Sebiha Büyükkoz, hakeza bire bir uygulama başlatarak destek olduğu için pres sahibine teşekkür etti. – EDİRNE

Share: